7. ročník Pride Business Forum

 

Konference Pride Business Forum, která se odehrála 16. června v hotelu Hilton Prague, se věnovala LGBT rovnosti ve firmách. Podtitulem konference bylo „Pride Business Forum: Out & Equal in Central Eastern Europe“.

Současně byl představen i exkluzivní výzkum „LGBT jako součást diverzity na pracovišti“, který zveřejnila platforma Byznys pro společnost, národní koordinátor evropské Charty diverzity v České republice. Jasně z něj vyplynulo, že v posledních letech došlo k pozitivnímu posunu postavení LGBT zaměstnanců v ČR – a to i díky aktivitám, které se za sedm let konání iniciativy Pride Business Forum uskutečnily.

Je zřejmé, že téma LGBT se daří prosazovat v souvislosti s tím, jak si obecně firmy uvědomují potřebu vyšší podpory diverzity. Současná situace na trhu práce vede zaměstnavatele k tomu, že více přemýšlejí o individuálních potřebách potenciálních i stávajících zaměstnanců,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.

V rámci konference také došlo k rozšíření signatářů „Pride Business Forum Memorandum 2017+“. K dodržování hlavních cílů se zavázali firmy Clearstream a Accenture.

Letos se na konferenci spolupodílela Out & Equal, významná nezisková organizace z USA, která se zabývá tématem LGBT diverzity na pracovišti. O své zkušenosti s prací s LGBT komunitou se na konferenci podělili zástupci společností IBM, Vodafone, GE, Hilton, Accenture, ADP či Credit Suisse a další.

Více a podrobněji se dočtete na www.diverzita.cz

Fotogalerie ZDE

 

 

 
 

Další články

See all posts