Kouzlo firemního dobrovolnictví

 

Každá společensky odpovědná firma přemýšlí, kam lze dále posouvat hranice CSR aktivit a jak do této činnosti zapojit i své zaměstnance. Ti často takovou možnost vítají a jsou rádi, že jim zaměstnavatel umožňuje věnovat se třeba i vícekrát v roce dobrovolnické činnosti. Byznys pro společnost prostřednictvím programu firemního dobrovolnictví portálu Zapojímse.cz celoročně pracuje s neziskovými organizacemi a nachází tak nejlepší uplatnění v této oblasti. Jednou z nich je i expertní dobrovolnictví, které je jak u firem, tak samotných neziskových organizací stále oblíbenější.

Dlouhodobé programy zapojování zaměstnanců rozvíjejí firemní kulturu a přinášejí nové hodnoty na pracoviště. Jedním z příkladů může být i systematický přístup Skupiny ČEZ v rámci programu Čas pro dobrou věc, který realizují ve spolupráci s BPS. Více o projektu. 

BPS aktuálně připravuje 9. ročník mezinárodní dne Engage Days, v rámci kterého je odborné dobrovolnictví součástí. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 9. – 13. října po celé ČR.

Mezinárodní program Engage zastřešuje britská organizace Business in the Community a zapojují se do něj firmy, města, obce, regiony a veřejně prospěšné organizace po celém světě. Ročně podpoří svou komunitu v programu přes 15 000 dobrovolníků napříč všemi kontinenty. V loňském roce v ČR bylo v Engage Days přihlášeno více než 30 firem a 1500 firemních dobrovolníků, kteří odvedli přes 12000 hodin práce.

Více k programu Engage ZDE

Přihlášení člena

informace o členství

Sociální sítě

Newsletter

 
 

Další články

See all posts