Služby pro kvalitní život komunit i jednotlivců jsou jejich posláním

 

Existuje mnoho firem, které svým počínáním zatěžují životní prostředí a komunity v místech, kde podnikají. Jejich aktivity z oblasti společenské odpovědnosti jsou pak jakýmsi odpustkem. Lidé v Sodexo mají ohromné štěstí, že s tímto pocitem vstávat ani usínat nikdy nemuseli. Jejich zaměstnavatel se odpovědně a v souladu s principy udržitelného podnikání chová už od svého vzniku, tedy přes 50 let.

V České republice staví na dlouhodobé filantropické spolupráci s neziskovými organizacemi, kterou doplňuje odpovědným marketingem. Příkladem je organizace Letní dům, jejíž komunitní akce jako jsou Andělské slavnosti nebo Draci ve Skalách Sodexo podporuje formou darování občerstvení. Nejbližší takovou akcí je světelný happening Řeka přání, který pomůže rodinám v krizi a uskuteční se v Praze v podvečer 23. listopadu na nábřeží u stanice metra Malostranská. Sodexo navíc přispívá jednorázovými částkami na výlety dětí za kulturou a v projektu s názvem EMA se společně s Letním domem soustředí na zaměstnávání mladých lidí po odchodu z dětského domova.

Za jednu ze svých významných aktivit v Česku považuje Sodexo i své zapojení do Národní potravinové sbírky, do které zapojuje veřejnost přímo v restauracích, které provozuje. Příští rok chce Sodexo podle Andrey Kašové, která ve společnosti zastává pozici Senior Marketing Manager CZ & SK, toto téma rozšířit o své zapojení do programu WasteWatch a měření odpadu v provozech. Více se dočtete ZDE.

 
 

Další články

See all posts