Coca-Cola je CZECH TOP 100 – HRDINA BOJE S KORONAVIREM

 

Agentura CZECH TOP 100 zařadila společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko mezi Obdivované firmy ČR roku 2020 a udělila titul HRDINA BOJE S KORONAVIREM v Česku a na Slovensku.

S příchodem opatření proti šíření onemocnění Covid-19 začátkem března 2020 musela Coca-Cola ve velmi rychlé době aktualizovali svůj plán CSR aktivit a nastavit jasné tři priority pro ochranu zdraví, bezpečnosti i byznysu. První z nich byla ochrana zdraví zaměstnanců, potažmo zákazníků. Nešlo jen o ochranné pomůcky, práci z domova, ale také ochranu pracovních míst / zaměstnanosti všech kolegů. Druhá priorita se týkala pomoci nemocnicím, zdravotníkům, záchranářům apod., kdy Coca-Cola během tří dnů odstartovala masivní podporu a zásobování nápoji zdarma všechny velké fakultní nemocnice a dále nabídli pomoc všem krajským nemocnicím. Zdravotnická pomoc byla poskytnuta i Červenému kříži ve formě finančního daru ve výši 250 000 dolarů v Česku a 200 000 dolarů na Slovensku. Zdravotnický personál podporovali prostřednictvím zákazníků, kteří vařili jídla zdarma složkách IZS. Třetím pilířem byla pomoc komunitám formou lahví na dezinfekce, charitativních Rouškomatů v obchodních centrech, zásobování dobrovolnických aktivit nebo masivní podpora uzavřených lokací Uničov, Litovel a dalších.

Ocenění nepatří jen týmu oddělení Vnějších vztahů a komunikace, do jednotlivých projektů se zapojili doslova všichni zaměstnanci. Obchodní zástupci v terénu posílali tipy na organizace, které potřebují pomoci, logistika, administrativa pracovali prioritně na zjednodušení každého úkonu. Nesmírné nasazení předvedli skvělí řidiči, kteří rozváželi pomoc.

Finanční zdroje přesáhly hodnotu 23 milionu korun (870 tisíc €) ve formě nápojů a dalších 10 milionu korun (374 tisíc €) ve formě finančního daru Červenému kříži.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts