Do projektu Know how 2015 se zapojilo 40 odborníků ze 6 odpovědných společností

 

O tom že budoucnost dobrovolnictví spočívá zejména v předávání znalostí, inovací a inspirace mezi byznysem a komunitou svědčí i finální čísla loňských pro bono akcí sítě Know how. Zaznamenali jsem fantastický meziroční nárůst darovaných hodin odborného poradenství ze 4 desítek v roce 2014 na rovných 540. Pomáhalo se přitom 7 veřejně prospěšným orgnizacím – 4 nadačním fondům a 3 sociálním podnikům.
Odborní dobrovolníci sítě Know how, která sdružuje členské firmy platformy Byznys pro společnost, překonali rozsahem pomoci věnované veřejně prospěšnému sektoru všechna očekávání.

Týmy 40 manažerů, konzultantů a trenérů poskytly zaměstnancům neziskových organizací své znalosti v oblasti finančního řízení (daně, účetnictví), baristických dovedností, komunikace se zákazníky, náboru a řízení lidí nebo PR a marketingu. Nově se v portfoliu dobrovolnických aktivit objevilo také poradenství v oblasti interiérového designu či stavebních úprav, dále také provozní audit, strategické plánování a trénink sebeprezentace.

Na video o činnosti sítě Know how se podívejte zde.

Strategické odborné podpoře se na 47 dobrovolnických akcích věnovali zaměstnanci Byznysu pro společnost a členských firem sítě Know how, kterými jsou PwC Česká republika, IBM Česká republika, Skupina ČEZ, pojišťovna Kooperativa a dm drogerie markt. V loňském roce darovali veřejně prospěšnému sektoru přes 540 poradenských hodin v komerční hodnotě mnoha desítek tisíc korun.
Jaký pocit měla z vlastní pro bono akce interní trenérka baristických dovedností firmy Tchibo Praha Jana Schramková? „Moje pocity po školení byly fantastické, úsměv od ucha k uchu a energie na rozdávání. Už se těším na další podobnou spolupráci a také na to, že poznám další fantastické lidi,“ uvedla bezprostředně po akci.

O své dojmy se podělili také účastníci jejího školení Petra a Jirka, kteří obsluhují v Ta Kavárně, sociálním podniku zaměstnávající lidi se zdravotním handicapem. „Školení se nám velice líbilo. Paní, co nás školením provázela, byla velmi kvalifikovaná a dokázala odpovědět na všechny otázky (i záludné). Vyhovovala nám forma, neformální atmosféra, možnost se zeptat na cokoliv z oblasti kávy. Samozřejmě jsme uvítali možnost vyzkoušet si její přípravu prakticky před zraky odborníka. Pokud by to bylo možné, doporučujeme opakovat školení pro případně nově příchozí kolegy,“ shrnuli zaměstnanci kavárny.

V roce 2016 přivítají členové sítě Know how ve svých řadách 2 nové firmy, jejichž prioritou je podílet se na rozvoji odborného dobrovolnictví a pro bono aktivit v ČR. Jedná se Nadaci O2 a společnost ČSOB Leasing. Nejbližší akcí sítě odborné pomoci bude tradiční odborný speed dating, který se uskuteční v dubnu 2016 pod záštitou společnosti IBM Česká republika.

Pro více informací kontaktujte:

1409220823_24Martina Flídrová

Tel.:+420 732 184 557

flidrova@byznysprospolecnost.cz 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts