Eaton: CDP nás zařadilo mezi 8 % nejlépe hodnocených společností bojujících proti změně klimatu

 

Připomeňte si úspěchy loňských vítězů prestižního ratingu Top Odpovědná firma 2023.

Pro letošní ročník jsme již spustili registraci – https://www.odpovednefirmy.cz/cena-top/top-of/491/top-odpovedna-firma-2024.html?pg= – firmy mohou přihlašovat své strategie a projekty celkem v sedmi kategoriích. Mottem letošního ročníku je Udržitelnost v Inovacích – zejména s ohledem na klíčový význam inovací v rámci „Zelené dohody pro Evropu“.


Společnost Eaton Elektrotechnika se loni zařadila mezi třicet nejlepších odpovědných firem v unikátním ratingu TOP Odpovědná velká firma pro rok 2023.

Loňský ročník se v jedné z kategorií zaměřil na inovace. Všech zúčastněných firem jsme se proto následně zeptali, jaké nejnovější inovace svým klientům nabízejí a jaké novinky v této oblasti chystají. Ptali jsme se ale i na další klíčové téma – jak firmy pracují se snížením uhlíkové stopy, a to i u svých dodavatelů.

Společnost Eaton získala od neziskové organizace CDP hodnocení „A“ za zapojení dodavatelského řetězce, čímž splnila cíl pro rok 2022 pro zapojení dodavatelských řetězců pro klimatickou akci (Supplier Engagement Leaderboard for Climate Action). Naše společnost patří mezi 8 % nejlépe hodnocených společností bojujících proti změně klimatu podle organizace CDP,“ uvedla komunikační koordinátorka společnosti Eaton European Innovation Center Kateřina Kočí.

Inovace se stávají nepochybně klíčovým nástrojem udržitelnosti. Jak se na to připravujete, nebo co konkrétního již v inovacích v udržitelnosti děláte?

Inovace jsou klíčovým nástrojem pro udržitelnou budoucnost, a proto se Eaton zavázal k investování 3 miliard dolarů mezi lety 2020 a 2030 do inovačních projektů. Klíčovou součástí inovačních projektů pro udržitelnou budoucnost je digitalizace, která je jedním ze základních pilířů Eaton 2030 Strategie pro udržitelnost. Eaton investuje do projektů, které vnáší digitalizaci do inteligentního řízení energií.

Za všechny uveďme například:

  • Inteligentní elektrické rozvody, které zvyšují spolehlivost a efektivitu elektrického rozvodu
  • Uvádění nové generace inteligentních zařízení pro infrastrukturu budov
  • Vývoj komponent pro elektromobilitu

Jak řešíte snižování uhlíkové stopy v rámci vašeho dodavatelského řetězce? Na co kladete důraz, realizujete například partnerské inovativní projety, které takto pomáhají uhlíkovou stopu snižovat?

Společnost Eaton získala od neziskové organizace CDP hodnocení „A“ za zapojení dodavatelského řetězce, čímž splnila cíl pro rok 2022 pro zapojení dodavatelských řetězců pro klimatickou akci (Supplier Engagement Leaderboard for Climate Action). Naše společnost patří mezi 8 % nejlépe hodnocených společností bojujících proti změně klimatu podle organizace CDP.

Výborné hodnocení společnosti Eaton souvisí s tím, jak řídíme naše interakce s dodavateli, s naší strategií udržitelnosti závaznou pro naše dodavatele a zároveň naší podporou pro dodavatele v oblasti udržitelnosti. V roce 2022 jsme se zaměřili na naše největší dodavatele z hlediska objemu odběru a produkce emisí. Díky tomu jsme dosáhli aktivní spolupráce na snižování uhlíkové stopy s padesáti procenty našich dodavatelů.

V čem Vám nejvíce pomáhá rating TOP Odpovědná firma?

Vysoké hodnocení je pro nás jasný signál, že náš přístup ke společenské odpovědnosti jde správným směrem.  Zároveň nám komplexní systém hodnocení umožňuje identifikovat oblasti pro zlepšení a další rozvoj. Protože naše výsledky stojí na práci našich zaměstnanců je ocenění Top Odpovědná firma skvělou zprávou i pro ně, že jejich práce má smysl a společenský přesah, a že firma pro kterou pracují to se společenskou odpovědností myslí vážně.

Zároveň jde o signál našim zákazníkům a veřejnosti, že firma Eaton je firmou společensky odpovědnou a v tomto přístupu je dlouhodobě konzistentní. Pro další rozvoj naší firmy nám zároveň platforma Top odpovědné firmy poskytuje prostor pro propojení s ostatními firmami se stejným přístupem a tím nám umožňuje navzájem sdílet svoje poznatky a učit se od sebe navzájem.

O společnosti Eaton Elektrotechnika

O společnosti Eaton je společnost zabývající se inteligentním řízením energie, jejímž cílem je zlepšovat kvalitu života a chránit životní prostředí pro obyvatele na celém světě. Řídíme se naším závazkem podnikat správně, pracovat udržitelně a pomáhat našim zákazníkům hospodařit s energií ─ dnes i v budoucnu. Využíváním globálních trendů růstu elektrifikace a digitalizace urychlujeme přechod naší planety na obnovitelnou energii a pomáháme řešit nejnaléhavější světové výzvy v oblasti řízení energie.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts