Evropský den diverzity představí v ČR firmy, podporující diverzitu i čerstvé výsledky Indexu zastoupení žen ve vedení 2016

 

Jiri_DienstbierV pondělí 16. května se v Era světě historicky poprvé v České republice uskuteční Evropský Den Diverzity. Jeho premiéru doprovodí, krom slavnostního podpisu Charty diverzity ze strany významných firem, také diskuse odborníků a ministra pro lidská práva o sociálním a ekonomickém kontextu diverzity a prezentace čerstvých výsledků Indexu zastoupení žen ve vedení firem.

V rámci dne rozšíří evropská Charta Diverzity své řady hned o několik významných signatářů. Za osobní účasti ministra Jiřího Dienstbiera se přihlásí k Chartě společnosti jako Vodafone, RWE, Accor Hotels, Johnson & Johnson, Hochtief, Shell a Rossmann.

Akci u příležitosti Evropského Dne Diverzity pořádá Byznys pro společnost, která v ČR Chartu Diverzity koordinuje. V dalších evropských zemích se k Chartě a dodržování jejich principů zavázalo již více než 7500 zaměstnavatelů. Evropský Den Diverzity je v jednotlivých zemích pořádán členy evropské platformy Chart Diverzity, která funguje za podpory DG Justice. Akce má za cíl zpropagovat téma diverzity a rozmanitosti na pracovišti.

Byznys pro společnost zároveň představí zcela čerstvé výsledky Indexu zastoupení žen ve vedení 2016, který mapuje zastoupení žen a mužů v top 250 českých firmách dle obratu a představuje i sektorová specifika.

Den diverzity bude doprovázet také inovativní kampaň Nejsem žádný průměr! Tu spustil Byznys pro společnost s partnery přímo na jednotlivých pracovištích s cílem podpořit rozmanitosti v pracovních kolektivech. Jde o unikátní nástroj interní komunikace pro zaměstnavatele, kteří mohou zábavnou formou propagovat mezi svými zaměstnanci přínosy rozmanitosti/diverzity a ukázat, co pro její podporu dělají nebo plánují udělat. Kampaň si již vyzkoušely stovky českých zaměstnanců i u nás.

 

Celý program Dne divezity naleznete zde.

Text evropské Charty Diverzity a možnost, jak k ní přistoupit.

 

Akce je realizována v rámci projektu Diverzita 2013+ – Bereme ženy na palubu, kterou podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts