Fotogalerie: Před deseti lety vznikla Charta diverzity, oslavili jsme to s jejími prvními signatáři

 

Je to už deset let, co jsme založili Chartu diverzity a spolu s předními českými firmami tak posílili prosazování principů diverzity, inkluze a jejich společenské odpovědnosti.  V gotickém sále Novoměstské radnice jsme zavzpomínali na začátky tohoto klíčového evropského dokumentu – v závěrečné debatě pak vystoupili zástupci prvních signatářů.  

V listopadu roku 2014 podepsalo Chartu diverzity 21 signatářů, dnes je jich už 130 a další přibývají. Charta je významným průvodcem světem diverzity pro všechny zaměstnavatele, Česko bylo čtrnáctou zemí Evropy, která k ní přistoupila.

Minulý týden si všichni signatáři v gotickém sále Novoměstské radnice převzali ocenění „Diversity & Inclusion Champion“. Speciální ocenění získala i zakladatelka Charty diverzity v Česku Pavlína Kalousová, která je dnes členkou nejvyššího vedení společnosti Plzeňský Prazdroj.

Pozvání přijali významní hosté, kteří postupně v diskuzních blocích reflektovali, jak Charta pomohla firmám rozvíjet jejich společenskou odpovědnost, a jaká témata z oblasti diverzity a inkluze nyní Evropa řeší. Partnery Evropského dne diverzity byla společnost Philip Morris International a Evropská komise.

Charta diverzity má šest nových signatářů: https://diverzita.cz/cs/aktualita/charta-diverzity-slavi-deset-let-a-ma-sest-novych-signataru

Dopolední část konference jsme věnovali tématu podpory žen ve společnosti a na trhu práce, která je stále významným i strategickým cílem Evropská komise v Česku. Debatovali Michaela Prajerová z Philip Morris International – firma u nás jako první získala certifikát EQUAL-SALARY Foundation, vedoucí zastoupení Evropské komise v Česku Monika Ladmanová, Pavlína Kalousová a belgický velvyslanec Jurgen van Meirvenne. Aneta Martišková ze společnosti EDENRED Česká republika pak všem v sále představila novou platformu Byznysu pro společnost „Future is Female“, EDENRED je jejím partnerem.

Druhá část dopoledne patřila signatářům – v debatě vystoupilo deset žen z deseti společností, které vzpomínaly na deset let Charty diverzity a zároveň mluvily o největších výzvách, kterým jejich firmy čelily. Tématy diskuzí byly ženy v mužském světě, rodiče v práci, duševní zdraví a wellbeing zaměstnanců a konečně i diverzita ve výrobních firmách – pozvání do diskuze přijaly Michaela Chaloupková z ČEZ, Klára Černá z ČSOB, Klára Escobar z MONETA Money Bank, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR Milena Jabůrková, která zároveň zastupovala společnost IBM, Kristýna Potůčková ze společnosti Zentiva, Šárka Vránová z Accenture, Olga Řehořková z PwC, Kateřina Nosek z Novartis, Martina Zimmermann ze ŠKODA AUTO a.s. a Alena Váchová z Pivovary Staropramen s.r.o.

Videa z konference včetně rozhovorů s významnými hosty přineseme na webech a sítích BPS koncem týdne.

Podívejte se na fotogalerii ze slavnostního dne: https://byznysprospolecnost.cz/gallery-view/pred-deseti-lety-vznikla-charta-diverzity-oslavili-jsme-to-s-jejimi-prvnimi-signatari/

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts