Kralupy nad Vltavou mají nové workoutové hřiště. ORLEN Unipetrol projekt finančně podpořil

 

ORLEN Unipetrol letos pokračoval v kampani ORLEN Unipetrol lidem, v rámci které podporuje projekty na zlepšení života obyvatel v okolí jeho výrobních areálů. Tentokrát společnost finančně podpořila Kralupy nad Vltavou. V prvním kroku nejprve představili zástupci města projekty, o jejichž osudu hlasovala od února do března veřejnost. Do kampaně lidé přihlásili celkem tři návrhy. Kromě vítězného projektu na vybudování venkovní posilovny v Mikovicích měli lidé zájem také o nová grilovací místa v lokalitě Strachov nebo revitalizaci hřiště na sídlišti Hůrka. Kampaň ORLEN Unipetrol lidem je jednou z mnoha, jimiž se skupina snaží udržovat úzké vztahy s lokálními komunitami založené na oboustranné důvěře. V uplynulých letech se kampaň uskutečnila v Litvínově, kde došlo k revitalizaci okolí rybníka, a v Mostě, kde si obyvatelé odhlasovali výsadbu městské zeleně.

„Hlasování o nejlepší projekt na zlepšení života obyvatel v Kralupech nad Vltavou jsme spustili na konci února a už dnes mohou lidé novou venkovní posilovnu a revitalizované dětské hřiště za hezkého počasí využít. Velmi mě těší, že město dokázalo náš finanční dar ve výši 1 milionu korun takto náležitě využít,“ říká Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol. „Chceme být dobrým sousedem, a tak po úspěšných projektech v Mostě a Litvínově pokračovalo další kolo naší kampaně ORLEN Unipetrol lidem právě v Kralupech nad Vltavou, kde má sídlo naše druhá rafinerie. Již v minulých projektech nás příjemně překvapil obrovský zájem lidí a jsem velmi ráda, že i obyvatelé Kralup nad Vltavou se chtěli aktivně podílet na zvelebování okolí, v němž žijí.“

„Velmi si vážíme spolupráce se skupinou ORLEN Unipetrol, která již dlouhodobě přispívá k lepšímu životu obyvatel našeho města,“ říká Libor Lesák, starosta Kralup nad Vltavou. „Právě kampaň ORLEN Unipetrol lidem je skvělým příkladem této oboustranné spolupráce. Obyvatelé našeho města tak mohli rozhodovat svými hlasy o tom, který ze tří vybraných projektů budeme díky finančnímu daru od skupiny ORLEN Unipetrol realizovat. Veřejnost nakonec nejvíc hlasovala ve prospěch vybudování venkovní posilovny na bývalém dopravním hřišti v lokalitě Mikovice společně s rozšířením dětského hřiště. Děti tak budou mít možnost procvičovat na nových herních prvcích svoji obratnost.“

Kampaň ORLEN Unipetrol lidem úspěšně odstartovala poprvé na podzim 2019 v Litvínově a Mostě a ihned vzbudila velký zájem obyvatel obou severočeských měst. Litvínované se ve finálovém kole vyslovili svými hlasy pro revitalizaci okolí Pilařského rybníka pro sportovní a rekreační využití, zatímco Mostečané dali přednost vysázení stromů v mosteckém parku Šibeník a na dalších místech. Oba projekty byly následně realizovány za podpory skupiny ORLEN Unipetrol. Kampaň ORLEN Unipetrol lidem je součástí dlouhodobého úsilí skupiny ORLEN Unipetrol o podporu měst a obcí v okolí jejích výrobních závodů.

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku ORLEN Benzina provozuje 427 stanic a je největším řetězcem. Na Slovensku je ORLEN Benzina od svého vstupu v roce 2019 jedním z nejrychleji rostoucích řetězců a v současnosti má ve své síti již 24 stanic. Skupina ORLEN Unipetrol patří mezi největší firmy v České republice a zaměstnává téměř 5 000 lidí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina ORLEN Unipetrol je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts