Libristo Media s.r.o.

 

Společnost Libristo Media s.r.o. provozuje internetová knihkupectví ve velké části zemí Evropské unie. Soustředíme se na prodej kompletní nabídky zahraniční literatury v hlavních světových jazycích. Okrajově prodáváme také tituly v dalších 30 jazycích. Tvoříme tak zcela unikátní knižní nabídku více než 21 milionů titulů. Dlouhodobě sledujeme principy a trendy udržitelnosti a odpovědnosti (CSR) a soustředíme se na to, aby naše vlastní zásady udržitelného a odpovědného podnikání byly pečlivě naplňovány.

Nechceme se cítit provinile pokaždé, když otevřeme tištěnou knihu. Přemýšlíme nad tím, jak ochránit naše lesy a chovat se zodpovědně. Máme vlastní misi pro udržitelnou budoucnost a seznam úkolů, na jejichž neustálém vylepšení pilně pracujeme.

Nabízíme knihy, které se tisknou na vyžádání (anglicky POD neboli print on demand). POD snižuje riziko neprodaných knih a také šetří energii. Kniha se tiskne v blízké tiskárně pro konkrétního zájemce.
Za všechny prodané knihy v tištěné podobě každý rok vysadíme zpátky do přírody stromy. Vracíme tak přírodě to, co jsme jí díky našim milovaným knihám vzali.
Balíme naše zásilky ekologicky, do kartonových výseků vhodných pro knihy z recyklované lepenky a bez dalších zbytečných plastů. Znovu využíváme obaly a výplně od našich dodavatelů.
Preferujeme dodavatele knih, který je nám nejblíže a sdružujeme dodávky. Díky rozsáhlé síti dodavatelů můžeme knihy zajistit z různých míst a záleží nám na úspoře kilometrů při dopravě.
Zařadili jsme do nabídky elektronické knihy a audioknihy. Podporujeme tento trend a souhlasíme, že není nutné vždy vlastnit pouze tištěnou knihu.
Zajišťujeme efektivní využití pro poškozené knihy. Knihy k nám občas dorazí poškozené. Taková kniha už není vhodná pro zákazníka, ale zaslouží si být užitečná! Pro tyto účely jsme zřídili knihobudku, kde knihy recyklujeme a můžou tak sloužit dále.
Nepřikládáme do zásilek tištěnou verzi faktury a zavádíme bezpapírové online vrácení a reklamaci. Protože každý papír se počítá!

Naší misí je zanechat co největší stopu ve světě knih, ale co nejmenší ekologickou stopu.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts