Multikulturní pracovní prostředí – integrace cizinců včetně ukrajinských válečných uprchlíků na trhu práce a ve společnosti

 

Globalizace a s ní spojená mobilita zaměstnanců přivedla do českých firem lidi z mnoha koutů světa a různých kulturních prostředí. Přináší to nejen nové pohledy, nápady a inovace, ale také možná nedorozumění, předsudků a stereotypů. „Když jsme hned v prvních dnech války na Ukrajině nabídli našim tamním zaměstnancům pomoc, mnoho mých kolegů se toho bálo. Že na ukrajinské kolegy nebude spoleh, že se nezačlení do kolektivu apod. Zbořit tyto předsudky nejvíce pomohla osobní zkušenost a ukázalo se, že se naopak my můžeme mnohé naučit od nich,“ říká v dalším díle našeho podcastu tisková mluvčí & CSR projekty Heimstaden s.r.o. Kateřina Piechowicz.

Podcasty a videa reflektují poslední vývoj v tématu diverzity a inkluze, jsou součástí projektu Diversity & Inclusion MasterClass, jehož cílem je posílit a podpořit pozitivní vnímání diverzity a inkluze na českém trhu práce ze strany zaměstnavatelů jako významných hodnot udržitelnosti a konkurenceschopnosti firem ve 21. století.

Poslechnout podcast

Shlédnout podcast

Evropská unie
Financováno z programu Evropské unie
Právo, rovnost a občanství

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts