Členské setkání odpovědných firem

 

Na dvě desítky zástupců odpovědných firem se setkalo 12. ledna v Kavárně co hledá jméno na Praze 5. Diskutovaly se plány pro rok 2017 a to jak v rámci projektů BPS, tak v rámci jednotlivých firem. Na neformálním posezení mimo jiné vystoupili i zástupci ze společností MOL a VEOLIA.

Pavlína Kalousová, předsedkyně BPS, vyzdvihla hlavní činnosti platformy: „Pravidelně vás budeme informovat o plánovaných legislativních změnách, přineseme praktické návody, inspirativní workshopy, školení a networking v rámci sledovaných témat. V popředí našeho zájmu budou i nadále stát 3 hlavní témata: trh práce (diverzita, age management, flexibila atd.), strategie firmy (komunikace a nefinanční reporting atd.) a udržitelná výroba a spotřeba (food waste, cirkulární ekonomika atd.). Témat je mnoho, a tak se máte určitě na co těšit.“

Mezi řečníky vystoupila i Tereza Karbanová z VEOLIA, která nastínila principy nové mobilní aplikace, díky níž budou moci děti poznávat přírodu. Zástupce firmy MOL, Tomáš Pavlík, pak účastníky seznámil s projektem Zelené Oázy.  Jedná se o již etablovanou skupinovou záležitost, která je zaměřená na ochranu a obnovu životního prostředí a ekologicky hodnotných oblastí. Důležitým prvkem adresné pomoci firmy MOL je zapojení lokální komunity.

Setkání se uskutečnilo v budově, která sloužila již v roce 1882 jako truhlárna. V posledních letech objekt chátral a byl domovem bezdomovců a narkomanů, vyprávěla Zuzana Vachová, produkční Kavárny co hledá jméno. Majitelé polorozpadlého objektu se nebáli a pustili se do rekonstrukce. Jejich cílem bylo vytvořit místo, které slouží lidem a kde se mohou svobodně realizovat. „Funguje to tak, že dáváme prostor nejrůznějším organizátorům a aktivním lidem, kteří zde potom sami pro širokou veřejnost vytvářejí nejrůznější události,“ dodala Zuzana Vachová.

Kompletní fotogalerie ze setkání zde

 
 

Další články

See all posts