Oceněný brněnský cowork Clubco se rozšířil na 4 000 m2, reaguje na rostoucí poptávku po flexibilních kancelářích

 

Nejmodernější brněnský cowork Clubco developera CTP nabízí od září dalších 2 000 m2 sdílených kanceláří. Dvě nová patra v brněnském areálu Vlněna se otevřela jen krátce po oslavách prvního roku existence coworku, který ovládl soutěž Kanceláře roku 2022 v kategorii Hub & Coworking. Plocha flexibilních kanceláří v regionech mimo Prahu vyrostla za poslední 3 roky téměř o 40 %. Clubco patří v mimopražských regionech mezi TOP centra sdílených prostor.

CTP reaguje rozšířením coworku Clubco na rostoucí poptávku po flexibilních kancelářích. Podle dat společnosti Cushman & Wakefield zahrnujících flexibilní pracovní prostory nad 250 m2 zaznamenal největší nárůst zájmu v prvním pololetí letošního roku Jihomoravský kraj, kde se developer aktivně angažuje na kancelářském trhu. Clubco je druhým největším poskytovatelem tohoto typu kanceláří mimo Prahu. Bez hlavního města tvoří přes 14 % celkově nabízených flexibilních prostor v České republice.

Brno je těžištěm našeho kancelářského portfolia. CTP tvoří zhruba 35 % brněnského kancelářského trhu a svou nabídku kancelářských prostor neustále rozšiřuje. Jen v této lokalitě nabízíme tři vysoce moderní byznys parky: Spielberk, Ponávku a Vlněnu, kde vzniklo coworkingové centrum Clubco. Koncept flexibilních kanceláří velmi rychle získal na popularitě a už rok od otevření coworku můžeme klientům otevřít dveře do dvou zcela nových pater vybavených v nejvyšším standardu,” řekl Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP ČR.

Trh flexibilních kanceláří v první polovině roku 2022 výrazně ožil. Poptávku generují jak startupy, tak velké korporace, u nichž vnímáme nejistotu a složité rozhodování ohledně budoucí velikosti kanceláří. Mnoho z nich začalo totiž až v letošním roce monitorovat utilizaci svých stávajících kancelářských prostor, kterou zásadním způsobem ovlivňuje masivní nárůst práce z domova. Často tedy vyhledají raději možnost flexibilního pronájmu,“ řekla Radka Novak, vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor pro region střední a východní Evropy, Cushman & Wakefield.

Clubco nyní otevírá dalších 2 000 m2 flexibilních sdílených prostor, celkově tak mohou klienti využívat 4 000 m2 unikátních ploch. Kromě neotřelé architektury disponují prostory špičkovými technologickými vychytávkami a širokou nabídkou různých typů prostor pro freelancery, startupy i malé a střední firmy. Nově je v coworku možné využít 50 plně vybavených kanceláří, 6 zasedacích místností či phoneboxy, a to od řádu několika hodin až po dlouhodobé pronájmy. Rezervaci prostor mohou klienti provádět jednoduše pomocí online aplikace, v níž lze spravovat své členství a propojit se s dalšími uživateli.

Clubco je ideální příležitostí pro profesní týmy i jednotlivce nejen z Brna, kteří potřebují flexibilní prostory. Jde o velmi atraktivní zázemí, které se vyznačuje svým atypickým designem a klubovou atmosférou. Prvotřídní technologické vybavení kanceláří přitahuje pozornost IT a softwarových firem, samotná klientská scéna v Clubcu je ale velmi diverzifikovaná. Těší mě, že můžeme poskytovat kvalitní servis a podpořit byznysový růst našich klientů,” uvedla Adriana Sniegonová, manažerka Clubca CTP.

O CTP 

CTP je největším evropským vlastníkem, developerem a správcem logistických a průmyslových nemovitostí s více než 9,5 miliony metry čtverečními pronajímatelných prostor v celkem 10 zemích. Společnost očekává, že do konce roku 2022 rozšíří své portfolio na 10 milionů metrů čtverečních GLA, tedy o rok dříve, než jak byl stanoven cíl při jejím vstupu na burzu Euronext Amsterdam na konci března 2021. CTP je jediným developer v regionu, který má celé své portfolio certifikované dle standardů udržitelnosti BREEAM. V průběhu roku 2021 se společnosti podařilo dosáhnout závazku být udržitelným podnikem a získat certifikát uhlíkově negativní společnost. 

Pro více informací: www.ctp.eu 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts