OHLÉDNUTÍ SE: dobrovolnictví v době pandemie

 

V polovině března všechny zasáhla rána, kterou nikdo z nás nečekal a pravděpodobně ani nezažil. Paralýza v podobě plošných vládních opatření zastavila dění po celém světě, avšak solidaritě a sounáležitosti udala nový směr. Lidé si začali pomáhat. Mezi sebou, mezigeneračně i v podnikání.

Krize přináší i nové možnosti a jsme rádi za to, že jsme mohli být v Byznysu pro společnost s programem zapojimse.cz u toho. Doslova přes noc se zrodilo hned několik iniciativ sdružující dobrovolnické aktivity a nápady. Vznikly webové stránky propojující dobrovolníky s potřebnými, podnikatelé přesměrovali dosavadní činnost na pomoc s koronavirem – šili roušky, tiskli štíty, vyráběli desinfekce, pomáhali na infolince a poskytnuli prostředky pro distribuci potřebným. Portál zapojímse.cz informoval o všech možných aktivitách, kde se lze přihlásit a angažovat.

Dalšími kroky byla pro nás spolupráce s členskými firmami. Česká podnikatelská pojišťovna pomohla našim spřáteleným neziskovým organizacím a vyslala ochranné pomůcky, vitamíny a desinfekce do velmi zasaženého Domova u Trati v Litoměřicích a Domova pro zrakově postižené Palata. Pomoc proběhla téměř okamžitě a bez zaváhání. Unipetrol poskytl dar domovu pro seniory Chodov. Poukazy na benzín podpořily zaměstnance, kteří díky bezpečné dopravě mohli ochránit své klienty. Klienti domova získali i spoustu dobrot a časopisů pro zkrácení dlouhých chvílí od dobrovolníků, kteří reagovali na naši výzbu, a od firmy Tchibo. Byznys pro společnost se zapojil i do sbírky techniky pro výuku online s Česko.digital. Díky firmám jako ČEZ, ČSOB, Hyundai, Skanska a Samsung se tak podařilo podpořit ohrožené děti a mládež ve vzdělávání.

Sbírka nekončí a stále se můžete zapojit. V případě zájmu o zapojení se nám ozvěte na e-mail sokacova@byznysprospolecnost.cz. Rádi s Vámi probereme další postup a zodpovíme Vaše dotazy. Podrobné informace o sbírce a specifikace požadované techniky najdete na https://www.ucimeonline.cz/aktivity/Sbirka-pocitace

Nemoc Covid-19 tu s námi ještě chvíli zůstane, ale není nic lepšího než se jí postavit a pomoci těm, které zasáhla nejvíce. Děkujeme našim členským firmám, které ačkoliv jsou také více či méně zasaženy, nepřestávají s námi pomáhat a hledí vpřed na lepší zítřky.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts