Připojte se k Evropskému summitu SDG 2022 – Společně za inkluzivní Zelenou dohodou

 

Po pandemii a během války na Ukrajině musí svět urychlit cestu ke klimatické neutralitě a přijetí inkluzivního přístupu k zelené a digitální transformaci.

Třetí virtuální evropský summit o udržitelném rozvoji CSR Europe sjednocuje podniky, evropské lídry a zástupce občanské společnosti, aby urychlili opatření směrem ke klimatické neutralitě a přijetí inkluzivního přístupu k zelené a digitální transformaci.

Ve dnech 10. a 12. října se více než 1 000 vedoucích představitelů udržitelnosti zúčastní 21 virtuálních setkání a budou sdílet praktické příspěvky k evropské sociální a zelené dohodě. Vrcholem akce bude uvedení 8 publikací, které posílí nejen E, ale i S v rámci ESG a zaručí sociální spravedlnost. Mezi nimi Business for Just Transition s druhým vydáním Evropského barometru udržitelného průmyslu a European Business Roadmap for Just Transition.

Barometr 2022 ukazuje, jak jsou na tom evropská odvětví, pokud jde o přispívání k sociálním rizikům a jejich řízení. Zjištění podtrhují prevalenci sociálních rizik v Evropě, dopady makrotrendů, jako je digitalizace, a špatnou úroveň připravenosti klíčových sektorů na inkluzivní přechod.

O PROGRAMU

Summit je organizován ve spolupráci se sítí více než 100 organizací CSR Europe a zahrnuje 3 plenární zasedání na vysoké úrovni, která se konají každý den od 11:30 do 13:00 SEČ:

  • 10. října – Business Leaders for inclusive Green Deal – s Nicolasem Schmitem, evropským komisařem pro pracovní místa a sociální práva.
  • 11. října – Výzva oběhovosti v zelené transformaci – s Mariyou Gabriel, evropskou komisařkou pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež.
  • 12. října – Financování inkluzivní zelené transformace – s Elisou Ferreirovou, evropskou komisařkou pro soudržnost a reformy.

Nicolas Schmit, evropský komisař pro pracovní místa a sociální práva, řekl:

„Přechod na čistou energii má vážný potenciál pro vytváření pracovních míst a hospodářství, ale musíme zajistit, aby byl přechod spravedlivý a inkluzivní. Pohled na sociální dopad politiky v oblasti klimatu a energetiky by neměl být dodatečným nápadem – je zásadní. To znamená velké a okamžité investice do kvalitních pracovních míst, podpory příjmů, dostupných služeb, a především do kvalifikovaných lidí.“

Ilham Kadri, CEO Solvay a předseda CSR Europe Advisory Board, řekl:

„Není to životní prostředí na jedné straně a lidé na straně druhé: je to planeta a všichni lidé dohromady. Řešení nerovnosti je obchodním i morálním imperativem. Děláme to, protože nesmíme nikoho nechat pozadu, a protože to má dopad na konečný výsledek. Pokud nyní budeme jednat společně, opravdu věřím, že můžeme mít dopad na společnost a zlepšit životy lidí. A je budoucnost.“

Francesco Starace, generální ředitel Enel, řekl:

Čelíme různým krizím, které způsobují rostoucí nerovnost a nejistotu. To nutí podnikatele, aby změnili zavedené a tradiční obchodní modely, aby vytvořili inkluzivnější, lidmi řízenou a udržitelnou ekonomiku. Zajištění spravedlivého, čistého a spravedlivého přechodu je více než kdy jindy obchodním imperativem ke splnění Agendy 2030: „Nikoho nenechat pozadu“.

Více informací ZDE

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts