Unikátní celosvětová akce firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2016 oživí v pátek 13. května 120 míst v celé ČR

 

Tisícovka firemních zaměstnanců z celkem 40 firem zamíří v pátek 13.5. místo do práce do 120 neziskových organizací, obcí a dalších míst, aby svou drobnou pomocí pomohli zlepšit kvalitu života v místech, kde žijí. Nejen velká města jako Praha a její městské části, Brno, Pardubice, Ostrava, ale i menší města a místa jako Kropáčova Vrutice se připravují na akci, kterou koordinuje Byznys pro společnost, národní organizátor firemního dobrovolnictví.

V rámci Give & Gain Day 2016 je pro dobrovolníky připravena jak fyzická práce, jako je renovace parků a chráněných území, oprava památek, ale i pomoc seniorům a potřebným. Nově se letos firemní dobrovolníci zapojí i do odborné pomoci a svojí expertízou a zkušenostmi pomohou neziskovým organizacím s různými tématy (HR, marketing apod.).

V Praze najdete firemní dobrovolníky například na předměstí v organizaci Neposeda, Palatě pečující o lidi se zrakovým postižením nebo v parku na Kavčích Horách na Praze 4. V Brně zase podpoří místní Naději, v Ostravě organizaci Moment nebo v Pardubicích speciální školu Svítání.

Letošní ročník akce Give&Gain také ocení své hrdiny, firemní dobrovolníky, kteří se systematicky pomoci v rámci akce věnují již několik let. Celkem 25 z nich obdrží nový titul Give& Gain Heroes.

V pátek spolu s českými kolegy vyrazí pomáhat firemní dobrovolníci v zemích jako je Velká Británie, Maďarsko, Španělsko, Turecko, Portugalsko, ale i Chile nebo Argentina. Akce Give &Gain, tedy daruji a získám globálně koordinuje britská Business in the Community.

Jaké akce se například připravují? 

Zaměstnanci Agentury Personal Connect pomohou mladým lidem s postižením do práce

Experti z personální agentury předají zdarma své zkušenosti klientům organizace FOSA a pomohou jim při hledání zaměstnání. Například natočí s terapeuty tréninková videa, které klientům sociální služby usnadní přípravu na pracovní pohovor a následný vstup do běžného zaměstnání. Doporučí také, jak si správně vytvořit inzerát a kam ho nejlépe umístit či kde a koho oslovit při hledání pracovního místa. Odborní dobrovolníci se také zaměří na nastavení efektivního systému pro nábor asistentů. Správné obsazení těchto pozic je totiž pro organizace, které pomáhají umístit mladé lidi s postižením na pracovní trh, klíčové.

Zenova upraví ve spolupráci s Prahou 4 veřejný prostor na Praze 4

Poprvé se s námi do dobrovolnické pomoci zapojí společnost Zenova, která zapůjčením úklidových strojů přispěje k úpravě veřejných parků a ploch Kavčích hor, Pankráce a Budějovické ulice na Praze 4. Akce se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 4. Společnost se dále rozhodla podpořit Dětské centrum při FTN a to nejen manuální, ale i materiální pomocí. Dětské centrum od zástupců společnosti obdrží hygienické a úklidové prostředky.

Antalis připraví pro Palatu celodenní program pro seniory se zrakovým postižením

Give&Gain Day týmu společnosti Antalis bude věnován celodenním aktivitám s klienty pobytového zařízení na Praze 5. Seniory se zrakovým postižením podpoří zaměstnanci předčítáním z knih a časopisů, neformálními rozhovory, procházkou nebo společným luštěním křížovek. Dobrovolníci si připraví i malé kvízy, které poslouží obyvatelům domova jako tréninky paměti.

O projektu:

Give&Gain Day je největší mezinárodní akce firemního dobrovolnictví, kterou zašťiťuje britská Business in the Community. V ČR je národním partnerem platforma Byznys pro společnost.

Již 6. ročník akce si klade za cíl zapojit firemní dobrovolníky do manuální i odborné pomoci potřebným a okolí, ve kterém žijeme. Díky této pomoci získají nejen dobrý pocit z potřebné a užitečné práce, ale i nový pohled na svět a jedinečný zážitek.

 

Pro více informací o Give & Gain Day 2016 kontaktujte Kláru Švandovou, tel. 734 233 739

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts