Proč pomáháme

 

Síť Know how pro lepší svět je dlouhodobý projekt zaměřující se na poskytování expertního dobrovolnictví a odborných Pro Bono služeb. Pracovní skupina sdružuje zástupce odpovědných firem, které podporují veřejně prospěšný sektor odborným poradenstvím vyplývajícím z profesní kvalifikace jednotlivých dobrovolníků v oblastech jako je finanční řízení, HR, marketing a PR, IT či právnické služby.

Firmy se v rámci této skupiny dlouhodobě podílejí na poskytování strategické odborné pomoci, která je klíčová pro stabilní a kvalitní fungování českého neziskového sektoru napříč různými regiony a která také pomáhá rozvíjet udržitelnost a konkurenceschopnost v oblasti sociálního podnikání a dalších společensky prospěšných projektů.

Firmy zapojené do dlouhodobé odborné pomoci mají možnost na setkáních skupiny Know how pro lepší svět vzájemně sdílet zkušenosti, dozvídat se o moderních trendech a společně pracovat na tvorbě koncepce, strategických dokumentů a standardů v oblasti odborného firemního dobrovolnictví.

„My v Byznysu pro společnost věříme, že propojování dvou světů, světa byznysového a neziskového, má smysl. Není to totiž propojování odlišných světů. Jde o jeden svět, jsou to ti samí lidé, jen dělají trošku odlišné věci. Odborníci z byznysu umožňují veřejně prospěšným organizacím získat vhled, přinášejí nový způsob myšlení a reflexi dosavadních podnikatelských aktivit. Pomáhají manažerům z nezisku utřídit si, kam jako podnik směřují a jakou odbornou podporu přesně potřebují.“

 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts