Publikace – Udržitelné nakládání s vodou ve firemním sektoru

 

Publikace ke stažení:

Firmy a voda CZ

Firmy a voda EN

Proč byste se měli zajímat o tuto publikaci?

Brožura Udržitelné nakládání s vodou ve firemním sektoru je významným výstupem TES Firmy a voda a vznikla za vzájemnéspolupráce firemních i akademických odborníků. Kromě informačního základu přináší příklady z praxe českých i zahraničních firem, možnosti měření a vyhodnocování spotřeby vody ve firmě, tipy jak téma komunikovat navenek a mnoho dalšího.

Pro každou firmu může být voda jedním z prvků její strategie udržitelného podnikání. Nemusí se však jednat pouze o výrobní společnosti. V této brožuře naleznete mnoho příkladů z odvětví, ve kterých se voda na první pohled nezdá jedním ze strategicky důležitých prvků. Přesto ve všech uvedených případech pomáhá, kromě budování dobré reputace, vytvářet konkurenční výhodu a v mnoha případech i významné úspory nákladů. Věříme, že vám tato brožura bude inspirací na cestě udržitelného podnikání. V současné době neexistuje žádný obor lidského podnikání, který by se obešel bez vody. Přístup firem k nakládání s vodou se tak prolíná všemi třemi základními oblastmi CSR – ekonomickou, environmentální i sociální.

Pokud máte zájem o zaslání tištěné publikace kontaktujte nás.

Publikace je výstupem TES Firmy a voda

Tematická expertní skupina (TES) Firmy a voda vznikla v dubnu roku 2013 při příležitosti Světového dne vody a zároveň v rámci Mezinárodního roku vodní spolupráce vyhlášeného OSN.

Cílem skupiny je otevřít diskuzi o nakládání s vodou ve firemním sektoru v České republice.

 Členy tematicky expertní skupiny jsou: Antalis, Ambruz & Dark Deloitte Legal, Skupina ČEZ, MOSAIC HOUSE, Plzeňský Prazdroj, Veolia Voda, Skanska, ŠKODA AUTO.

 

Generálním patronem skupiny jsou pivovary Heineken Česká republika.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts