„Rychlé rande“ s odbornými dobrovolníky

 
Účastnici druhého odborného setkání firem a neziskovek ve formě speed datingu ze společností CoEdu, Kooperativa pojišťovna, Srdce na dlani, Junior Achievement, CEDU, Skupina ČEZ, IBM ČR, Alzheimer nadační fond, EduFórum, Nadace O2, ČSOB Leasing

Účastnici druhého odborného setkání firem a neziskovek ve formě speed datingu ze společností CoEdu, Kooperativa pojišťovna, Srdce na dlani, Junior Achievement, CEDU, Skupina ČEZ, IBM ČR, Alzheimer nadační fond, EduFórum, Nadace O2, ČSOB Leasing

Ve středu 6. dubna, v rámci programu „Know how pro lepší svět“ uspořádala platforma Byznys pro společnost již 2. ročník „Odborného speed datingu“ – neboli setkání firemních dobrovolníků se zástupci veřejně prospěšného sektoru, které umožnilo propojení manažerů z českého byznysu a veřejně prospěšných organizací v oblasti vzdělávání.

Záštitu převzala členka vedení firmy IBM Česká republika Milena Jabůrková a akce se uskutečnila v prostorách klientského centra IBM.

Cílem bylo poskytnout zástupcům veřejně prospěšného sektoru okamžitou zpětnou vazbu, odborné poradenství v oblastech významných pro další rozvoj a konkurenceschopnost jejich organizací jako jsou například: Finanční řízení, rozvoj lidských zdrojů, strategie organizace, marketing a PR, informační technologie či právní témata.     

Setkání se zúčastnily členské firmy a organizace sítě „Know How pro lepší svět“: IBM Česká republika, Kooperativa pojišťovna, Skupina ČEZ, ČSOB Leasing, či Nadace O2. Za neziskový sektor se akce zúčastnili zástupci organizací Alzheimer nadační fond, CEDU, Junior Achievement, EduFórum, Srdce na dlani a občanského sdružení CoeDu.

Krátká, stručná, věcná  shrnutí, prezentace, rychlý popis problému, na druhé straně adresné dotazy,rychlé upřesnování a zarámování tématu, stručné, ale užitečné poradenství co změnit, co zlepšit, čemu věnovat pozornost,…15 minut jedno sezení, na obou stranách dobrý pocit, že to bylo ku propěchu, vzájemné poděkování, rozloučení a firemní dobrovolníci se už přesouvají k dalšímu stolku, kde je čekají zástupci další neziskové organizace.

Formát setkání přispívá k udržitelnému působení a fungování veřejně prospěšných organizaci a podporuje tak stabilnější fungování českého neziskového prostředí. V minulém roce se v rámci sítě „Know How po lepší svět“ podařilo celkem zrealizovat 550 expertních hodin pro bono konzultací.

Zážitky a zkušenosti účastníků přineseme již v příštím vydání magazínu CSR News!

Know how pro lepší svět“ patří k jednomu z programů Byznysu pro společnost a vytváří síť firem zaměřujících se na dlouhodobé poskytování odborného dobrovolnictví a odborných pro bono služeb pro veřejně prospěšné organizace.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts