O seminář v Brně byl velký zájem

 

seminář Odpovědné a udržitelné podnikání

14. dubna se v prostorách Administrativního a školicího centra Jihomoravského kraje konal seminář na téma odpovědné a udržitelné podnikání. Seminář pořádala platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje a regionálním zastoupením Svazu průmyslu a dopravy ČR pod záštitou náměstka hejtmana Ing. Romana Celého, DiS.

„Bezpochyby my všichni máme životní zkušenost s tím, že krátkozraká řešení bez investice do trvalých hodnot – výchovy, důvěry, či odpovědnosti se nevyplácejí, a proto jsem přesvědčen o tom, že odpovědné a udržitelné podnikání má velký potenciál a díky takovým příkladům, o nichž dnes uslyšíte, se bude čím dál více organizací profilovat tímto směrem“, zmínil ve svém úvodním slovu náměstek Celý.

Následná prezentace prof. Ing. Dany Zadražilové, CSc., vedoucí katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací, Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze vzbudila velký ohlas u přítomných a byla často následně citovaná v probíhajících diskusích. V první polovině semináře vášnivou debatu spustil Mgr. Pavel Herman z Ministerstva pro místní rozvoj, který poukázal na některé nové aspekty při zadávání veřejných zakázek a posílení možností využít CSR kritéria ve výběrových řízeních.

V druhé polovině semináře se účastníci a prezentující věnovali konkrétnějším tématům, a to jak vypracovat ucelenou CSR strategii na základě zkušenosti společnosti Heineken nebo konkrétním příkladům implementace CSR projektů v praxi velkých a středních firem.

Na závěr se přítomní dozvěděli od PhDr. Ing. Mgr. Davida Müllera Ph. D., zástupce ředitele odboru evropského a mezinárodního práva Ministerstva průmyslu a obchodu, jaké jsou požadavky v oblasti CSR směrnice OECD pro nadnárodní podniky.  „Velmi inspirativní je, že na semináři zazněly konkrétní příklady jak od velkých korporací IBM nebo Heineken, tak od regionálních podniků Hestego z Vyškova a Sonnentor z Čejkovic. Mezi účastníky semináře zanechaly velmi silný dojem a jsou určitě povzbuzením do další práce,“ shrnula Kateřina Budínková z regionálního zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR.


Prezentace jednotlivých účastníků najdete ZDE:

Vysoká škola ekonomická v Praze – prof. Ing. Dana Zadražilová, Csc.
HESTEGO
Sociální aspekty při zadávání – Mgr. Pavel Herman Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Směrnice OECD pro nadnárodní podniky a Národní kontaktní místo ČR – PhDr. Ing. Mgr. David Müller Ph. D., Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Strategie udržitelného rozvoje – Heineken
Tady roste radost – SONNENTOR

Na fotografie z akce se můžete podívat ZDE:

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts