Solidarita a odpovědnost v době Covid 19 – Philip Morris ČR

 

Máme za sebou jedno z velmi těžkých období 21. století. Korona-krize zasáhla všechny bez výjimky. Odpovědné firmy přijaly toto období i jako výzvu pomáhat – společnosti, komunitám, zranitelným skupinám obyvatel, prostě všem, kteří pomoc potřebovali a stále potřebují. Aby dobré skutky nezapadly a dále inspirovaly, rozhodli jsme se vytvořit „seriál“ s mottem „solidarita a odpovědnost“  ve kterém chceme představit aktivity, jak odpovědné firmy pomáhaly a i nadále pomáhají „v době Covid 19“. Jako první jsme vybrali společnost Philip Morris ČR.

Signatář Charty diverzity, společnost Philip Morris ČR v době korona-krize zrealizovala celou řadu solidárních a společensky prospěšných aktivit na pomoc lidem a institucím v první linii a zranitelným skupinám!

V Kutné Hoře zaměstnává společnost Philip Morris ČR stovky kolegů. Za město i celý region cítí velkou zodpovědnost. „V této nelehké době se proto snažíme pomoci, jak to jen jde. Rozdistribuovali jsme přes 200 000 kusů jednorázových roušek, stovky litrů dezinfekce, generátory ozonu nebo obědy potřebným. Finanční injekce jsme poskytli některým nemocnicím“ říká Roman Grametbauer, manažer udržitelnosti ze společnosti Philip Morris ČR.

Roušky i dezinfekci na ruce jsme předávali zejména prostřednictvím zástupců měst (např. Kutná Hora a Čáslav), kteří je dále distribuovali pro potřeby pečovatelských služeb, personálu úřadů, městské policie a část třeba stomatologům, ale snažili jsme se také o přímé předání konkrétním organizacím (domovy pro seniory, školy, státní instituce).

Krátce poté, co onemocnění COVID-19 udeřilo na Českou republiku, jsme věnovali třem velkým pražským nemocnicím přes 7 milionů korun, aby si mohly zakoupit vybavení, které akutně potřebovaly – plicní ventilátory, osobní ochranné pomůcky, dezinfekci. Další finanční prostředky jsme věnovali České asociaci sester, a to prostřednictvím transparentního účtu projektu „Pomáháme sestřičkám“. Peníze jsou určeny na zakoupení např. permanentek na sport, poukazů na lázně či wellness, psychologickou pomoc, vzdělávací programy a další aktivity. Účelem je poděkovat zdravotním sestrám a dalšímu nelékařskému personálu za jejich statečnost a nesmírné úsilí v nejhorších dnech boje s onemocněním COVID-19. V době, kdy věnovali nemocným více pozornosti, než svým rodinám nebo sobě samým, a kdy nebyl čas ani na chvíli odpočinku.

Nezapomínáme ani na pomoc přímo v regionu, kde působíme, tedy na Kutnohorsku. Finanční prostředky jsme proto vyčlenili pro Nemocnici Kutná Hora a Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje jsme věnovali generátory ozonu, určené k likvidaci virů a bakterií uvnitř sanitních vozů. Spustili jsme iniciativu „Jídlo potřebným“, kdy naše kutnohorská závodní jídelna vařila denně navíc 50 jídel.  Každý všední den jsme je poskytli dětem a rodičům ze sociálně slabých rodin, včetně rodin samoživitelů, které vytipovala místní škola.

Připojili jsme se rovněž k iniciativě Sijemespolecne.cz, kterou zorganizovala Charita České republiky a sociální podnik Pro-Charitu s.r.o. „V rámci interní iniciativy nazvané Philip Morris ČR šije!, jsme vyzvali zaměstnance, kteří jsou zruční a mají chuť šít roušky, aby se zapojili a přes Sijemespolecne.cz objednali takzvané šicí balíčky s materiálem postačujícím na výrobu 10 nebo 20 kusů roušek,“ Zaměstnanci PMI CZ ušili několik stovek bavlněných roušek, které věnovali svým rodinám, kamarádům, spolupracovníkům, ale také na charitativní účely – například Lize vozíčkářů z Brna, kam putovalo nejenom 400 kusů ušitých roušek, ale i dezinfekce na ruce.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts