TES Firmy a voda: nedostatek vody i systému

 

TES_Firmy a Voda_3V rámci dalšího setkání členských firem TES Firmy a voda jsme, pod patronací společnosti Heineken Česká republika, diskutovali aktuální témata spojená s ochranou vodních zdrojů a riziky, spojenými s nedostatkem vody.

Stakeholder dialog mezi firmami a státem na téma vodního zákona, zjednodušení reportingu a úprav některých definicí proběhl ve středu 25. 5. 2016 v společnosti Heineken.

Neformální diskuze expertů identifikovala řadu konkrétních nedostatků, zejména v oblasti reportingu a byrokratické zátěže v oblasti využívání vodních zdrojů, které firmy nejvíce administrativně zatěžují. Společně hledali možnosti, jak reporting zjednodušit a shromažďovaná data využít v jejich maximálním rozsahu. Řešení ale naráží například na roztříštěnost kompetencí, nedostatečnou automatizaci systému a kapacit.Je to běh na dlouhou trať, avšak podněty musí přijít ze strany firem, které jsou ve vývoji, technickém a personálním zázemí před státní správou o krok napřed“ poznamenal Evžen Zavadil z MŽP.

U diskuzního stolu se sešli zástupci firem Heineken, Skupina ČEZ, Skanska, Hochtief, Nestlé a zástupci státu z MŽP a MZe.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts