TOP Odpovědná firma 2019: jaké jsou další kroky?

 

TOP Odpovědná firma 2019 – nejprestižnější ocenění v oblasti udržitelného podnikání a odpovědného chování firem vstupuje do své další fáze. V té si firmy a ti z vás, kdo trávili čas představováním firemních strategií udržitelností a těch nejzajímavějších CSR projektů a iniciativ, mohou trochu oddechnout. 

Kormidlo přebírají porotci a porotkyně, kteří aktuálně pracují na hodnoceních, na jejichž základě vznikne unikátní rating svého druhu v ČR. Pro firmy bude vyhodnocením toho, do jaké míry jejich strategie a projekty na podporu udržitelnosti a společenské odpovědnosti sledují aktuální trendy, přispívají k jejich konkurenceschopnosti na trhu, inspirují instituce i veřejnost a efektivně zapojují své zaměstnance.

Děkujeme všem více než 70 firmám, které do konce července přihlásily své strategie a projekty. Připojily se tak k více než tisícovce společnosti, které se do TOP Odpovědné firmy zapojily za šestnáct let existence ocenění. Každá z nich se svým unikátním způsobem dlouhodobě a strategicky věnuje rozvoji udržitelnosti v podnikání, dbá o své zaměstnance, má pozitivní přínos pro společnost, snižuje svůj dopad na životní prostředí a přináší inovativní řešení. 

Co je nyní před námi?

  • V srpnu probíhá hodnocení strategií a projektů porotci – děje se tak podle jednotné metodiky zcela nezávisle na vyhlašovateli ceny.
  • V prvním kole ohodnotí porotci a porotkyně nejen všechny přihlášky, ale současně na základě svých hodnocení stanoví:
    1. u strategických kategorií TOP Odpovědná velká firma a TOP Odpovědná malá firma společnosti nominované na titul „Game Changera“. Nominovaní budou následně pozváni na osobní prezentace, které proběhnou v polovině září (18. a 19. 9. 2019). Nominované firmy pozveme k účasti ve druhém kole počátkem září.
    2. u projektových kategorií finalisty, z nichž na základě diskuse na zasedání jednotlivých porot určí vítěze dané kategorie.

Do 23. srpna 2019 mají ještě šanci firmy, které podporují otevřený přístup k ženám, aby se přihlásily do speciální kategorie „TOP Odpovědná firma pro ženy“, kterou připravujeme spolu s Deníkem E15. Formulář pro přihlášení naleznete ZDE

Galavečer a vyhlášení TOP Odpovědných firem 2019

Budeme rádi, když si již nyní rezervujete čas na slavnostní galavečer s vyhlášením těch nejlepších strategií a projektů, který se uskuteční 31. října od 18.30 (od 18.00 se bude podávat welcome drink) v Hilton Prague Old Town (V Celnici 7, stanice metra Náměstí Republiky).

Ocenění TOP Odpovědná firma 2019 podporují:

Záštita: MPSV ČR, Poslanecká sněmovna PČR, Senát PČR, Zastoupení Evropské komise v ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR 

Hlavní partneři: Pivovary Staropramen, Pojišťovna Kooperativa (Vienna Insurance Group), Vodafone Czech Republic, Tchibo Praha

Partneři: Hilton Prague Old Town, ING Bank, Plzeňský Prazdroj, Skupina ČEZ

Hlavní mediální partner: E15

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts