Unipetrol

 

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v České republice, která se soustředí na zpracování surové ropy a distribuci a prodej pohonných látek a petrochemických produktů. Je klíčovým hráčem ve svém oboru nejen na českém trhu, ale i ve střední Evropě. V České republice společnost spravuje několik výrobních podniků, dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně a 413 benzinových stanic pod značkou Benzina. S 4 800 zaměstnanci je zároveň významným zaměstnavatelem v zemi. Od roku 2005 je firma součástí PKN Orlen Group.

CSR strategie společnosti stojí na čtyřech principech:

  • Vzdělávání – prostřednictvím konceptu EDU360 podporuje děti a mladé lidi ve všech fázích vzdělávacího systému a s nimi i učitele s cílem významně přispět k lepší budoucnosti České republiky.
  • Místní komunity – spoluprací s lokálními komunitami se firmě daří uvádět v život programy, které jsou jim prospěšné; pečuje i o rozvoj česko-polských vztahů.
  • Životní prostředí – závazek firmy spočívá v ochraně životního prostředí a v posunu k uhlíkově neutrální budoucnosti, přičemž nejen respektuje zákony, ale jde nad rámec globálních příkladů dobré praxe a dodržuje vlastní přísné standardy.
  • Lidé – cílem společnosti je vytvářet takovou atmosféru, v níž mohou zaměstnanci rozvíjet své unikátní znalosti a kompetence. I díky tomu je firma považována za jednoho z top zaměstnavatelů v chemickém průmyslu a za jednoho z nejatraktivnějších zaměstnavatelů v České republice z pohledu studentů a absolventů škol.

Přihlášení člena

informace o členství

Sociální sítě

Newsletter

 
 

Další články

See all posts