Za čím (si) stojíme

 

S koncem roku i my bilancujeme. Společně a díky členským firmám aliance BpS – Byznys pro společnost a signatářům Charty diverzity jsme otevřeli důležitá a často palčivá témata jak na společných setkáních, tak i spolu se zástupci a zástupkyněmi dalších sektorů – neziskového, akademického a veřejného. V roce 2018 se našich akcí účastnilo 1 100 spojenců a nadšenců pro odpovědné a udržitelné podnikání, rozšířily se řady členských firem BpS i signatářů Charty diverzity a firemní dobrovolníci ještě intenzivněji pracovali pro dobrou věc.

Nízká flexibilita českého pracovního trhu vytváří bariéry pro zaměstnance i zaměstnavatele. Typicky pro rodiče s malými dětmi – zejména matky – nebo naopak pro lidi ve věku 50+. V období tzv. přehřáté ekonomiky se stále zřetelněji ukazuje, že schopnost zaměstnavatelů fungovat flexibilně patří ke klíčovým konkurenčním výhodám na trhu práce. Aktivně se pilotní fáze našeho projektu Flexibilita a mobilita zúčastnily společnosti ČSOB, NNIT a soukromá základní škola Bodlák a Pampeliška; díky jejich zkušenostem budeme toto téma nadále rozvíjet a prosazovat.

Již 15. ročníku TOP Odpovědné firmy využily firmy různé velikosti a z různých oborů i regionů k porovnání svých strategií a dílčích iniciativ v oblastech odpovědnosti a udržitelnosti. Nejen výsledky, ale i další inspirativní přístupy a trendové informace o udržitelném podnikání představila speciální příloha, kterou připravila redakce E15 ve spolupráci s BpS. Příloha je volně ke stažení ZDE.

Formou série expertních panelů pokračujeme v cyklu Odpovědné Česko, v němž se odehrály díky partnerství společností O2 Czech Republic, Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a Skupina ČEZ diskuse s názvy, Mladé Česko a Úsporné Česko. Věříme, že udržitelnost není jen povrchní přidanou hodnotou podnikání, ale naopak představuje neoddělitelnou a efektivní součást firemní či organizační strategie a základních hodnot společnosti, včetně přístupu k práci s lidmi, inovacemi a sledování dopadu podnikání na nejbližší okolí. V roce 2019 proto bude Odpovědné Česko hlavním tématem pro naše společné aktivity.

Veškeré aktivity, témata i výsledky jsme pro vás shrnuli ve zprávě o BpS.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts