Začíná veřejná sbírka projektu „Plníme přání seniorům“

 

Projekt „Plníme přání seniorům“, který se už čtvrtým rokem snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje sny našich starších spoluobčanů, v těchto dnech spouští veřejnou sbírku. Od pátku 15. dubna až do 30. června 2016 mohou lidé na webových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz finančně podpořit 30 finálních snů. Pro zvýšení šance na splnění jednotlivých přání společnost Sodexo tradičně zdvojnásobí veškeré vložené prostředky od štědrých dárců. Partnery projektu jsou také Diakonie ČCE, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a projekt SenSen Konta Bariéry.

„Oproti loňským ročníkům jsme se letos rozhodli upustit od individuálních přání seniorů a naopak podpořit a obdarovat co nejvíce seniorů skrze domovy a kluby, ve kterých žijí,“ vysvětluje Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo a dodává: „Celkem jsme obdrželi 314 přání, z nichž byla vybrána závěrečná třicítka. Jsem přesvědčena, že se stejně jako v loňském roce se podaří vybrat peníze pro všechny finalisty.“

Projekt Plníme přání seniorům se snaží zlepšovat kvalitu života těm, kteří ani přes vyšší věk a případná omezení neztratili chuť žít a trávit svůj volný čas aktivně. Zájem seniorů o aktivní vyžití potvrdil i nedávný průzkum. Čeští senioři se nejčastěji věnují pohybovým aktivitám (47 %), rádi chodí za kulturou (19 %) nebo se vzdělávají (18 %). Pouze 7 % respondentů ve věku 65 – 99 let uvedlo, že se nevěnuje žádné aktivitě.

A co si přejí senioři v tomto roce? Jen namátkou: hřiště na pétanque, cvičební fitness stroje, zahradní krb, interaktivní tabuli, keramickou pec nebo pianino. Celková hodnota finálových přání činí bezmála 860 000 Kč. Přehled přání najdete na webových stránkách projektu www.plnime-prani-seniorum.cz i s fotografií, popisem a jednoduchým rozpočtem. Stačí si vybrat to, které je vám sympatické a kreditní kartou, převodem na bankovní účet a u některých zaměstnanců i prostřednictvím příspěvku z Cafeteria mojeBenefity vložit libovolnou částku. Sodexo opět všechny darované peníze zdvojnásobí.

Za dobu fungování projektu se podařilo zlepšit kvalitu života více než 6 000 seniorů, kteří si díky nim mohli splnit svá dlouholetá přání. Díky loňskému ročníku projektu se mohl například pan Petr z Kadaně setkat se svým fotbalovým vzorem Zdeňkem Nehodou, bývalý armádní pilot, pan Míťa z Prahy, si opět zakusil let ve své oblíbené stíhačce MIG-15, členové Sportovního spolku seniorů Radlice získali roční pronájem tenisových kurtů, paní Danuše z Chabařovic může dopřát svým zvířecím mazlíčkům oplocený výběh a seniorský taneční soubor Marietta z Prahy se může těšit na nově ušité sukně pro svá vystoupení.

Více informací na www.plnime-prani-seniorum.cz.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts