Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany pomáhali potřebným.

 

Do projektu Čas pro dobrou věc zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany jako dobrovolníci pomáhali v organizacích na Vysočině a jižní Moravě. Letos se do pomoci druhým zapojilo více než 100 zaměstnanců elektrárny.

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Ve dnech 17. a 18. května přivítalo dvanáct veřejně prospěšných organizací celkem 103 dukovanských pracovníků.

Velká část prací se odehrávala ve venkovních prostorách, kde skupina energetiků čistila Dalešickou přehradu, další sekali trávu v rozlehlém areálu třebíčské nemocnice, zahradní nábytek natírali ve Stacionáři pro tělesně a mentálně postižené v Třebíči, v charitním stacionáři Úsměv zase vyváželi suť z nedávného bourání a vylepšovali barevné osvětlení relaxační místnosti Snoozelen.

„Bylo veskrze milé a pozitivní, že dobrovolníkům nechyběla chuť do práce, pořádná dávka energie a ochoty, ale ani humor. Všem za jejich úsilí moc děkujeme,“ poděkovala dukovanským pracovníkům ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Pomoc s úklidem Dalešické přehrady komentuje Petr Nečas, technik provozních režimů z EDU: „Dobrovolnické dny pro mě znamenají odreagování od přehršle úkolů, které na elektrárně máme a dobrý pocit, že jsme při tom alespoň trošku pomohli. Jen mě překvapilo, že bylo letos o hodně méně odpadků než předešlá léta. Že by šli lidi do sebe se mi nechce zdát, i když mezi rybáři se už „prolátlo“, že tam občas Čezáci uklízí a tak některý nepořádek si po sobě začali uklízet i sami!“

Záhony a cestičky upravovali dukovaňáci před benefičním koncertem ve středisku Diakonie ČCE v Myslibořicích a zahradnické práce si vzali za své také dobrovolníci v Domově u lesa v Tavíkovicích. Hrabalo, sázelo, sekalo a stříhalo se i v Oáze Hodonín, také ve středisku, které poskytuje speciální služby pro hendikepované osoby a také v Domě svatého Antonína v Moravských Budějovicích a národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step nedaleko elektrárny Dukovany. Novou zahradní pozemní skluzavku připravila parta energetiků pro hendikepované děti v areálu Mateřské, základní školy a Dětského domova v Ivančicích. Dukovanští hasiči zase vyjeli pomáhat do Domova Naděje v Brně – Řečkovicích, který poskytuje služby seniorům, kde pomáhali s úklidem a mytím oken. Poslední podpořenou organizací byl Domov bez zámku a jedna z jejich domácností pro klienty v Okříškách, kde parta dukovanských posekala dřevo na celou letošní zimu.

„Opětovně mohu vyjádřit ocenění a poděkování pracovníkům elektrárny za pomoc, která je pro nás velmi významná a přiznám se, že s ní už každoročně trošku počítáme. Při těchto dobrovolnických dnech se vždy podaří vykonat spoustu práce, kterou bychom vlastními silami v našem rozlehlém venkovním areálu nebyli schopni zajistit,“ říká ředitelka MŠ, ZŚ a DD Ivančice Marta Špalková.

„Bylo moc fajn, že se k nám přidaly i děti. Pro ty z nás, kteří do Ivančic jezdí opakovaně, je hezké pozorovat, jak se objekty školy, domova a také venkovní areál neustále renovuje a zvelebuje. Na tom má jistě lví podíl hlavně zápal a nadšení zaměstnanců školy v čele s paní ředitelkou,“ hodnotí čas strávený dobrovolnickou prací Pavel Nekula, vedoucí střediska IT podpora elektrárny Dukovany.

 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts