Zelenání výroby Skupiny ČEZ pokračuje, ukázala Čerstvě vydaná Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2023

 

ČEZ meziročně snížil přímé emise skleníkových plynů o 12 %, což odpovídá úspoře zhruba 2,2 milionů tun ekvivalentu CO2. ČEZ je tak na dobré cestě splnit svůj cíl klimatické neutrality do roku 2040. Nejnovější ESG statistiky představuje aktuálně vydaná Zpráva o udržitelném rozvoji Skupiny ČEZ za rok 2023.

Největší česká energetika také zvýšila investice do udržitelných aktivit – jejich podíl přesáhl dvě třetiny veškerých investic a meziročně stoupl o 4,7 miliardy.

„Skupina ČEZ je na dobré cestě splnit cíle, které jsme si v rámci udržitelného podnikání předsevzali. Za posledních pět let jsme snížili emisní intenzitu o 28 procent. Většinu výroby elektřiny už dnes zajišťujeme z bezemisních zdrojů. Klesají nám ale i další emise, například prachu, nebo celková spotřeba vody. Naopak naše investice do zelených aktivit výrazně rostou,“ uvedla členka představenstva a Chief Sustainability Officer Michaela Chaloupková.

Více se dočtete v tiskové zprávě Skupiny ČEZ: https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/skupina-cez-dal-zelena-emise-sklenikovych-plynu-z-vyroby-elektriny-a-tepla-klesly-o-12-naopak-investice-do-udrzitelnych-cinnosti-stouply-o-47-miliardy-190964

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts