Dobrovolnictví ŠKODA AUTO

 

Engage_logo

Zástupci společnosti ŠKODA AUTO se v letošním roce poprvé zapojí do mezinárodního programu Engage Days. Ve spolupráci s platformou Byznys pro společnost a portálem zapojimse.cz si pro své 4 pilotní akce zvolili termín 8. 10. 2016. V tento den se celkem 100 dobrovolníků vydá do 4 neziskových organizací v okolí výrobních závodů ŠKODA AUTO.  Společenská odpovědnost je pro tuto tradiční českou automobilku součástí jejího DNA již od samotného počátku. ŠKODA AUTO pomáhá v různých oblastech jako je například dopravní bezpečnost, vzdělávání, péče o děti nebo bezbariérová mobilita  a je velice hrdá na to, že mnozí z jejich zaměstnanců se nebojí zapojit a obětovat tak ve prospěch dobra svůj čas a schopnosti.

Kam bude pomoc směřována?

Pivovar Lobeč

Unikátní technická památka Parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena potřebuje od podlahy vygruntovat. Dobrovolníci se proto zaměří na úklid areálu. Konkrétně vyklidí zrekonstruované prostory a vyčistí, zametou, vyluxují a umyjí vše, co se dá. V prostorách, které teprve čekají na rekonstrukci, očistí stěny od omítek a vyvozí stavební suť. Na úpravy čekají i prostory dvorů a okolí, kde bude potřeba přemístit a přerovnat hromady materiálů (tašky, kameny atd.), očistit historickou dlažbu a upravit zpevněné plochy dvora a přilehlé plochy zeleně

Centrum pro všechny, o.s.

Sídlo a táborová základna pro pobytové tábory se nachází v Jizbicích 32 u Nymburka a zde také bude probíhat výpomoc dobrovolníků. Venkovní aktivity se budou vztahovat k zazimování zahrady – především sběr jablek, hrabání listí a jeho odvoz na kompost. Zaměstnanci si pak budou moci ke kávě upéct voňavý čerstvý štrůdl, nebo si jablka odvézt domů. Další venkovní aktivitou bude demontáž dětských atrakcí a sušáku na prádlo či vázaných staveb. Některé týmy budou na zimu ve stodole rovnat do skříní kostýmy a výtvarně-pracovní materiál. V případě nepříznivého počasí se budou domalovávat vnitřní prostory druhou vrstvou nátěru, umývat okna, uklízet místnosti, polepovat zrcadla v „Tělocvičně“, navrtávat garnýže a povlékat vyprané matrace. Práce je dostatek, a tak se určitě nikdo nudit nebude.

Sdružení Neratov

V krásném prostředí Orlických hor se nachází škola, stacionář a chráněné bydlení pro mladé lidi s kombinovaným postižením. Zapojení dobrovolníci se mohou těšit na venkovní manuální práce v areálu přilehlého statku, terénní práce, úpravu dlažby a cesty, sekání a hrabání louky, plení zahrádky a výroby ohrad pro zvířata. Program bude přizpůsoben počasí a silám dobrovolníků. Příjemným zpestřením bude odpolední pohoštění v přírodě s táborákem.

Středisko ekologické výchovy SEVER

Cílem Střediska je směřovat k trvale udržitelnému životu na Zemi. Svou ruku k dílu přiloží i zaměstnanci automobilky ŠKODA AUTO. Zazimují Přírodní zahradu, aby byla na jaře opět plná života a lahodila mysli, oku i chuti. Na starosti budou mít sklízení úrody, stříhání a sušení bylinek, rytí, podzimní sadbu či plení nebo opracování dřeva na zimu. Zájemci si budou moci prohlédnout i bývalou barokní faru, v jejímž areálu se Přírodní zahrada nachází. V odpoledních hodinách proběhne v areálu Střediska komunitní ekologicky laděný event, do jehož přípravy se zapojí i dobrovolníci.

Pokud vás pilotní dobrovolnické akce firmy ŠKODA AUTO zaujaly, neváhejte si vytvořit své vlastní v programu Engage Days 2016.

Program Engage zastřešuje britská organizace Business in the Community (BITC) a zapojují se do něj firmy, města, obce – místní komunity a veřejně prospěšné organizace po celém světě. Engage Days dlouhodobě zajišťuje a organizuje v ČR platforma Byznys pro společnost, která realizuje programy firemního dobrovolnictví pod hlavičkou Zapojímse.cz“.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts