Začínají říjnové Engage Days 2016

 

Letošní říjen je ve znamení firemního dobrovolnictví tzv. Engage Days 2016. Cílem je podpora kulturních památek a místních komunit. Stejně jako každý rok se uskuteční pod záštitou britského partnera BITC (Business in the Community).

8. ročník Engage Days 2016 letos poprvé probíhá celý měsíc, nikoliv jen jeden den. Zapojené firmy podpoří místní tradice, hodnoty, kulturní památky a dědictví a komunitní projekty ve svém okolí.

Mezi letošní nováčky patří ŠKODA AUTO, která se rozhodla vyslat své firemní dobrovolníky do následujících 4 neziskových organizací.

Jako jedna z prvních akcí v letošním programu Engage Days 2016 se nabízí pomoc Trojskému zámku.

Dobrovolníci mohou letos pomáhat i s rekonstrukcí historické budovy Staré školy ve Vraném nad Vltavou. Stará škola byla založena již v roce 1819 a dnes se snaží její provoz obnovit Spolek na záchranu staré školy. Jedná se o jedinečnou příležitost přispět k záchraně významné středočeské kulturní a vzdělávací instituce. Součástí pomoci jsou i rekonstrukční práce včetně obnovy komína.

Další historickou kulturní památkou, kde budou firemní dobrovolníci pomáhat, je Klášter Plasy v Plzeňském regionu. Jedná se o cisterciácký klášter založený už roku 1144. Práce v Klášteře jsou naplánovány v průběhu celého měsíce října. Dobrovolníci budou mít za úkol například uklidit sýpky a další vnitřní prostory Kláštera. Součástí akce bude prohlídka kláštera.

Všechny uvedené akce mají stále ještě volná místa, proto neváhejte, podpořte a přispějte nejen k zachování, údržbě, ale i přímo k záchraně významných kulturních památek!

Pro více informací zde

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts