Firemní dobrovolníci pomáhali na více než 40 místech po celé České republice

 
Give and Gain Day 2022
Give and Gain 2022

V pátek 10. 6. 2022 proběhl 12. ročník celonárodního dne firemního dobrovolnictví „Give & Gain Day 2022“. Dobrovolníci ze soukromého sektoru věnovali svůj volný čas na podporu a pomoc obecně prospěšným organizacím, nevládním organizacím či samosprávám,  které se věnují kultuře a historii, enviromentálním tématům, pomoci seniorům, znevýhodněným skupinám občanů a handicapovaným. Dobrovolníci z českých a mezinárodních firem odpracovali dohromady 2 800 hodin po celé České republice.

Firemní dobrovolníci se po dvou letech plných omezení vyplývajících z covidových opatření naplno pustili do pomoci lokálním komunitám a svému okolí. Pořadatel celé akce, aliance udržitelného podnikání BPS – Byznys pro společnost, od začátku roku propojovala přes dobrovolnický portál www.zapojimse.cz firmy, společnosti a firemní dobrovolníky s obecně prospěšnými organizacemi či s nevládními organizacemi, kterým podpora a pomoc firemních dobrovolníků zvenčí pomůže udržovat a rozvíjet jejich aktivity. Prostřednictvím portálu www.zapojimse.cz si mohli zaměstnanci a zaměstnankyně z přihlášených firem vybírat z poptávek dobrovolnické pomoci od desítek neziskových a obecně prospěšných organizací z celé České republiky.

Tým Market Access & Public Affairs ze společnosti Sanofi se v rámci dne Give & Gain Day zúčastnil dobrovolnické akce v přírodní rezervaci v Radotínském údolí. „Akce pro nás byla příjemným zpestřením, kde jsme se mohli potkat mimo pracoviště a zároveň byli prospěšní. Den jsme strávili v přírodní rezervaci Cikánka, kde jsme pomáhali skupině nadšenců, kteří se snaží navrátit krajinu do původního rázu“.

Nejvíce se pomáhalo v hlavním městě Praze, a to například v Botanické zahradě v Tróji, v zahradách Trojského zámku, v lesní školce Jeřabinka nebo na pozemcích Pražské pastviny či Toulcova dvoru. V dalších místech republiky svou ruku k dílu přiložila velká skupina dobrovolníků na Lesné v Krušných horách, nebo v několika zoologických zahradách v Jihlavě, Dvoře Králové, Brně, Chlebech, Ostravě či zooparku Stěžery. Řada těchto organizací často supluje roli státu a je mnohdy závislá na pomoci dárců a dobrovolníků. Z tohoto důvodu patří velké poděkování všem zúčastněným firmám a jejich dobrovolníkům, kteří svou účastní pomohli tam, kde to bylo opravdu hodně potřebné.

„Jsem rád, že se naši zaměstnanci každoročně zapojují do dobrovolnických dnů napříč celou republikou. Každoročně se těchto aktivit účastní 25 % našich kolegů a my bychom se rádi po covidové pauze dostali opět na toto číslo. Např. dobrovolníci z Ekonomického úseku dnes pomáhali s údržbou zámecké zahrady Trojského zámku. Mám od nich velmi kladnou zpětnou vazbu na organizaci celé akce, dostali všechny potřebné pomůcky na úklid trav a zušlechtění okrasné zahrady. Dokonce i to počasí vyšlo,“ dodává Milan Medek, CSR manažer a výkonný ředitel Nadace Kooperativy.

Během uplynulých dvanácti let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo přes 6 287 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali více než 50 196 hodin práce pro nevládní organizace, obecně prospěšné instituce či samosprávy.

Společnosti, které se zúčastnily Give & Gain Day 2022

 • Allen & Overy LLP
 • Asahi CE & Europe Services s.r.o.
 • Cocoon, s.r.o.
 • COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha
 • Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
 • Československá obchodní banka, a.s.
 • Expobank CZ a.s.
 • Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
 • Johnson & Johnson, s.r.o.
 • Kinstellar, s.r.o.
 • Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
 • MONETA Money Bank, a.s
 • Plzeňský Prazdroj, a. s.
 • Price f(x) s.r.o.
 • Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.
 • ROSSMANN, spol.s r.o.
 • Sanofi-aventis, s.r.o.
 • Skupina ČEZ
 • Sodexo Pass Česká republika a.s.
 • W.A.G. payment solutions, a.s.

Firmy prostřednictvím Národního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2022 podporují program „Odpovědné Česko“ a naplňují tím i principy celoevropské výzvy #odpovedne2030, za níž spolu s platformou CSR Europe stojí organizátor Give & Gain Day 2022, Byznys pro společnost. Lidé z firem a společností ale pomáhají v průběhu celého roku a každoročně se zapojí okolo 7000 firemních dobrovolníků.


O Byznysu pro společnost

BPS – Byznys pro společnost je největší aliance firem prosazující odpovědný a udržitelný přístup v podnikání v České republice. Díky zapojení do mezinárodních struktur sleduje BPS nové trendy v udržitelnosti, lokalizuje mezinárodní standardy a otevírá nová témata, o která by se měly firmy v Česku zajímat. BPS je národní partnerskou organizací CSR Europe – evropské platformy pro odpovědné podnikání zapojující do odpovědnosti a udržitelného přístupu přes 10 000 firem v členských zemích.

BPS sdružuje významné společnosti s více než 250 000 zaměstnanci a tisíci dodavateli s významným vlivem na společnost. Firmy sdružené v BPS patří mezi lídry udržitelnosti a odpovědnosti. BPS firmám pomáhá integrovat odpovědnost a udržitelnost do centra podnikání. Otvírá diskuse se stakeholdery a podporuje výměnu zkušeností a principů dobré praxe.

BPS je díky své roli národního koordinátora evropské Charty diverzity členem evropské platformy pod DG Justice a spolupracuje s členskými státy EU a s Evropskou komisí v tématu rozvoje diverzity a inkluze na pracovním trhu a ve společnosti. Pravidelně se účastní workshopů, konferencí a přípravy odborných materiálů na evropské úrovni.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts