KPMG: Pomáháme firmám na jejich cestě k udržitelnosti

 

Společnost KPMG Česká republika se loni zařadila mezi třicet nejlepších odpovědných firem v unikátním ratingu TOP Odpovědná velká firma pro rok 2023.

Loňský ročník se v jedné z kategorií zaměřil na inovace. Všech zúčastněných firem jsme se proto následně zeptali, jaké nejnovější inovace svým klientům nabízejí a jaké novinky v této oblasti chystají. Ptali jsme se ale i na další klíčové téma – jak firmy pracují se snížením uhlíkové stopy, a to i u svých dodavatelů.

Naším úkolem je pomáhat našim dodavatelům zorientovat se v dodavatelských vztazích, které mohou v současné globální době být velmi rozsáhlé a složité. Pomáháme jim získat přehled, kontrolu a také držet krok s regulacemi a závazky napříč státy s odlišným právním prostředím,“ uvedla Head of Corporate Social Responsibility společnosti KPMG Česká republika Ivana Pokorná.

Jak řešíte snižování uhlíkové stopy v rámci vašeho dodavatelského řetězce? Na co kladete důraz, realizujete například partnerské inovativní projety, které takto pomáhají uhlíkovou stopu snižovat?

Význam udržitelného a odpovědného dodavatelského řetězce narůstá. V rámci našeho podnikání je pro nás důležité především pomáhat firmám na jejich cestě k udržitelnosti. Jsme partnerem pro společnosti, kterým pomáháme v tom, aby budovaly transparentní dodavatelské řetězce a převzaly odpovědnost a dohled nad svými dodavateli nejen z hlediska řízení, ale i sociálních a environmentálních dopadů.

Naším úkolem je pomáhat jim zorientovat se v dodavatelských vztazích, které mohou v současné globální době být velmi rozsáhlé a složité. Pomáháme jim získat přehled, kontrolu a také držet krok s regulacemi a závazky napříč státy s odlišným právním prostředím. Podle mezinárodních standardů dokážeme vypočítat uhlíkovou stopu společností, včetně všech jejích činností a životních cyklů produktů a služeb. Pomáháme také optimalizovat pobočkovou síť, aby firmy dosáhly úspory energií, potřebného vybavení i materiálů. Na základě energetických potřeb a využití energie umíme vytvořit či zrevidovat energetickou strategii ve firmě odrážející měnící se energetický trh a environmentální cíle.

V čem Vám nejvíce pomáhá rating TOP Odpovědná firma?

Rating TOP Odpovědná firma nám umožňuje pravidelně komplexně hodnotit systém řízení udržitelnosti v naší společnosti, meziročně porovnávat, jak se nám daří se posouvat, a ukazuje nám prostor pro další rozvoj našich aktivit. Zároveň oceňujeme možnost srovnání s ostatními odpovědnými firmami a sdílení dobré praxe.

O společnosti KPMG Česká republika

KPMG Česká republika je přední globální poradenská společnost, která si klade za cíl podporovat diverzitu a udržitelnost ve svém podnikání i ve společnosti jako celku. Zaměřuje se na podporu talentu a rozvoj profesních dovedností všech svých zaměstnanců a aktivně podporuje rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. V oblasti udržitelnosti KPMG Česká republika prosazuje principy odpovědného podnikání a aktivně se angažuje v podpoře trvale udržitelného rozvoje.

Společnost se zavázala k dosažení čistého provozu do roku 2030. To zahrnuje snižování emisí skleníkových plynů a podporu nízkouhlíkových inovací. KPMG nadto investuje do technologií a iniciativ zaměřených na snižování spotřeby energie a zlepšení energetické účinnosti svých provozů.

Vše o ratingu TOP Odpovědná firma najdete ZDE: https://www.odpovednefirmy.cz/

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts