Rekordních 1 200 firemních dobrovolníků vyrazilo místo do práce pomáhat do 120 míst po celé ČR

 

dsc_2912

Přes tisíc zaměstnanců z celkem 40 firem pomáhalo v pátek 13.5.2016 ve 120 neziskových organizacích, obcích a na dalších místech. Svou drobnou pomocí pomohli zlepšit kvalitu života v místech, kde žijí, a to nejen ve velkých městech jako Praha a její městské části, Brno, Pardubice, Ostrava, ale i na menších místech se odehrála mezinárodní akce Give & Gain Day 2016  (Daruji a Získám), kterou koordinuje nezisková platforma Byznys pro společnost.

V rámci Give & Gain Day 2016 byla pro dobrovolníky připravena jak fyzická práce, jako je renovace parků a chráněných území, oprava památek, ale i pomoc seniorům a potřebným. Nově se letos firemní dobrovolníci zapojí i do odborné pomoci a svojí expertízou a zkušenostmi pomohou neziskovým organizacím s různými tématy (HR, marketing apod.). „Akci organizujeme již pošesté a každý rok narůstá počet zapojených firemních dobrovolníků i pomoc, kterou přinesou. Ty nejvěrnější dobrovolníky jsme letos ocenili titulem Give&Gain Hero, tedy hrdinové, pro které se pomoc druhým stává součástí i běžného pracovního života,“ říká Martina Flídrová, manažerka akce a programu firemního dobrovolnictví Byznysu pro společnost, platformy pro odpovědné firmy.

V Praze firemní dobrovolníci pomáhali například v organizaci Neposeda, v Palatě pečující o lidi se zrakovým postižením nebo v parku na Kavčích Horách na Praze 4. V Brně zase podpořili místní Naději či Rezekvítek, v Ostravě charitativní obchody organizace Moment nebo v Pardubicích speciální školu Svítání.

 “Pomáhat budeme v organizacích, které jsou nám blízké svojí náplní nebo působištěm. Organizaci, které budou pomáhat, si naši zaměstnanci volí díky portálu zapojimse.cz,” přibližuje zapojení téměř stovky zaměstnanců generální ředitelka Heidi Irschik ze společnosti Novartis.

Celkem 40 firem a společností uvolnilo své zaměstnance. Mezi nimi najdete například ČSOB, Kooperativu, ČEZ, Generali, ČPP, E.ON, ALLIANZ, IBM, GSK, Renomia, Novartis, Zenova, Plzeňský Prazdroj, Tchibo, Procter &Gamble Johnson& Johnson Medical, Antalis, Commerzbank AG, Sodexo, Raben Logistics Czech, Sephora, KPMG, Hochtief nebo Veolia.

Prvním rokem do akce své zaměstnance zapojila i společnost Rossmann. „Okolo nás je mnoho lidí, kteří dělají záslužné věci, a i my chceme pomáhat a inspirovat k tomu ostatní. Je to příležitost pro naše zaměstnance zažít něco nového,” vysvětluje manažerka komunikace Olga Stanley motivaci pro zapojení do Mezinárodního dobrovolnického dne.

„Zapojit se do Give&Gain Day pro nás znamená nahlédnout do světa neziskových organizací. Umožní nám to především získat nové zkušenosti a rozšířit si obzory. V rámci spolupráce s ostatními účastníky dobrovolnického dne z jiných firem získáváme nové kontakty. Naše společnost poskytuje pomoc různými způsoby za přirozenou součást svých aktivit,“ říká Lucie Meixnerová, CSR Specialist, ze společnosti Johnson&Johnson.

Plzeňský prazdroj se jako i v předchozích letech zapojil i do letošního Give&Gain Day. „Již poněkolikáté máme možnost zapojit se do mezinárodního dobrovolnického dne a pomoci tam, kde je to potřeba. Pro naše zaměstnance je tento den příležitostí připojit se k ostatním firmám po celém světě a pomoci neziskovým organizacím. Naše účast v globálním dobrovolnickém programu Give and Gain Day  je jednou z cest, jak podporujeme komunity, v nichž působíme. Zaměstnanci si přitom sami vybírají, jak a kde pomoci a to po celé České republice,“ uvedla Anna Šindelková, CSR manažerka.

Ptali jsme se, co se líbí společnosti Sephora na mezinárodním dobrovolnickém dni? Na Give & Gain Day se nám líbí možnost pomáhat neziskové organizaci a přitom zažít nové zážitky s kolegy i mimo kancelář. Práce pro opuštěné děti je pro nás přirozená, a tak jim rádi zpříjemníme aspoň prostředí, ve kterém nyní žijí. Spolupráce s Byznysem pro společnost je perfektní. Společnost akci dobře připravila a se vším nám vyšla vstříc,“ sdělil generální ředitel Artur Garnczarek.

Zapojené společnosti a instituce:

AEGON, AGROFERT, Alliance Healthcare, ALLIANZ,Antalis, Cofidis,Commerzbank AG, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB, ČSOB Leasing, E.ON, FNZ (Czechia), GSK, Hafele Czech & Slovakia, HOCHTIEF, IBM Česká republika, Johnson & Johnson, Kooperativa pojišťovna, KPMG Česká republika, MČ Praha 4, MČ Praha 8, Merck,Novartis, Personal Connect, Plzeňský Prazdroj, Procter & Gamble, Raben Logistics Czech, Renomia, Rossmann, Sephora SA, Siemens Česká republika, Skupina ČEZ, Skupina Generali, Sodexo, Stäubli Systems, Tchibo Praha, Univerzita Palackého Olomouc, Veolia, Zenova

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts