GasNet vydali Zprávu o udržitelnosti za rok 2021

 

Chceme být pilířem moderní a zelené energetiky. Věříme v environmentální udržitelnost a budoucnost plynu. Jsme přesvědčeni, že plynárenství má svoji zelenou a bezemisní budoucnost, na kterou se připravujeme už dnes. A co pro to děláme konkrétně? To se dočtete v právě vydané Zprávě o udržitelnosti za rok 2021.

Evropa jde cestou dekarbonizace a udržitelného hospodářství. Pevně věřím, že v této zprávě najdete jasný důkaz, že my ve skupině GasNet bereme tato témata opravdu vážně,“ říká Martin Gebauer, Executive Chairman skupiny GasNet. To, že to děláme opravdu dobře, potvrdila v roce 2021 také nezávislá ratingová agentura Sustainalytics, globální lídr v hodnocení společností v oblasti řízení ESG. Hloubkový audit a srovnání s ostatními společnostmi v plynárenství má za uplynulý rok jasný výsledek: zařadili jsme se mezi lídry v oboru. „Považuji to za obrovský úspěch a ocenění, které si právem všichni v GasNetu zasloužíme,“ dodává Martin.

Rok 2021 toho přinesl opravdu hodně

Kromě skvělého výsledku zmíněného auditu, jsme toho v roce 2021 společně dokázali opravdu mnoho. Zmiňme alespoň několik klíčových milníků. Spustili jsme celofiremní program s názvem Green GasNet. Jedná se o zastřešující program, prostřednictvím kterého řídíme všechny naše environmentální aktivity s cílem pozitivně přispívat k ochraně planety.

Úspěšně jsme zahájili také druhou fázi programu Budoucnost plynu (Future of Gas), kterým se intenzivně připravujeme na distribuci nízko- a bezemisních plynů. Začali jsme zavádět Systém řízení bezpečnosti práce podle mezinárodních standardů. Bezpečnost a zdraví nás i našeho okolí představuje naši absolutní prioritu. Bezpečnost, spolehlivost a respekt – to jsou naše firemní hodnoty, které tvoří základ naší kultury. Jsou výsledkem práce Kulturního týmu, jež tvoří lidé z celé skupiny GasNet. Hodnoty se v roce 2021 staly nosnými pilíři pro vše, co děláme.

Čtyři pilíře našeho přístupu k ESG jasně a přehledně

Zpráva o udržitelnosti je rozdělena do čtyř základních kapitol – čtyř pilířů našeho přístupu k ESG, které přehledně zachycují naše politiky, závazky, aktivity, projekty a úspěchy v jednotlivých oblastech.

Naplňujeme cíle OSN Global Compact

Jsme maximálně transparentní, otevření a držíme se mezinárodních standardů. Hlásíme se k Cílům udržitelného rozvoje OSN. Na konci každé kapitoly proto najdete stručný přehled všeho, co jsme pro naplnění těchto cílů v roce 2021 udělali.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts