Mentoři v Inspiraci!

 

Mentoring seniorních kolegů z firem je u mladých lidí z dětských domovů klíčem pro úspěšné začlenění do práce. V rámci probíhajícího projektu New Job New Life jsme připravili novou metodiku pro práci s touto cílovou skupinou a také jsme podpořili  nové mentory z firem. Včerejší trénink v ČSOB Inspiraci pro zástupce ze zapojených firem, (Sipral, HOCHTIEF, ČEZ, Accor Hotels, Tesco Stores a Bageterie Boulevard) pomohl firmám a jejich mentorům lépe porozumět situaci a potřebám těchto mladých lidí.

„Chceme podpořit firmy v jejich snaze začlenit tyto mladé lidi do práce, i proto se zaměřujeme na podporu zaměstnavatelů při  programech inkluze různých skupin na trh práce“, říká Pavel Kučera, manažer projektu. První ze série setkání prakticky pomohlo mentorům v tom, jak by měl mentoring probíhat, jaká jsou třeba nastavit pravidla a na co se v mentoringu zejména zaměřit.

Hlavním cílem projektu New Job New Life je poskytovat firmám a jejich zaměstnancům dovednosti a znalosti pro vedení mladých lidí po návratu z dětských domovů tak, aby se úspěšně integrovali do práce. Více informací zde.

Fotoreport ZDE.

 
 

Další články

See all posts