Nenechte si ujít UP!2024 Inovace pro udržitelnost

 

UP! 2024 je tradiční setkání firem, zaměstnavatelů a odborných institucí v rámci odpovědného a udržitelného byznysu v České republice. Fórum organizuje aliance odpovědných firem Byznys pro společnost. Letošní UP! 2024 nese název: „Inovace pro udržitelnost“

Program Fóra UP!2024 je letos kompletně věnována inovacím! Inovacím pro udržitelnost, které jsou a budou klíčovým nástrojem naší udržitelné budoucnosti. Odpovědné firmy již dnes ukazují směr, trendy a best practice v inovativních a udržitelných řešeních v rámci mnoha odvětví a oborů. Inovativní formy spolupráce a projekty mezi firmami se ukazují jako jeden ze zásadních nástrojů pro úspěšnou dekarbonizaci průmyslu a ekonomiky a celou zelenou transformaci. Systematičnost odpovědných firem vůči snižování uhlíkové stopy nejen dovnitř firmy, ale i v rámci dodavatelských řetězců, ukazuje příležitosti, jak účinně snižovat uhlíkovou stopu tam, kde je to považováno za nejsložitější!

V programu letošního Fóra UP!2024 se budeme věnovat zejména tématům:

 •  Inovativní a inspirativní praxi firem oceněných v rámci TOP Odpovědná firma 2023; aneb jak odpovědné firmy řeší snižování uhlíkové stopy napříč dodavatelským řetězcem prostřednictvím inovací a inovativních projektů. 
 • Inovativnímu managementu udržitelnosti v praxi poskytovatele tržní infrastruktury, respektive jak udržitelně provozovat burzu v propojení s digitálními inovacemi. Příklady best practice představí zástupci TOP managementu společnosti Deutsche Börse Group. 
 • Cirkulární ekonomice a připravované novele zákona o obalech, kterou by se v Česku měl zavést zálohový systém na vybrané jednorázové nápojové obaly – PET lahve a plechovky. Zálohový systém zajistí až 90% návratnost PET lahví a plechovek, ze kterých budou opět vyrobeny nové nápojové obaly. O přínosech, výhodách, rizicích zálohovacího systému budou na fóru UP!2024 diskutovat zahraniční experti na zálohování, zástupci Iniciativy pro zálohování včetně například společnosti Coca-Cola HBC CZ & SK a dalších zainteresovaných organizací či firem.    
 • Udržitelné stavebnictví a jeho aktuální trendy. Například snižování spotřeby energie a vody, a celkové uhlíkové stopy, efektivní využívání surovin, používání materiálů šetrných k přírodě, obnovitelných materiálových zdrojů, recyklace materiálů a re-use výrobků. Snižování a předcházení množství odpadu, ohleduplné využívání půdy a inspirace regenerativním zemědělstvím. Využívání inovativních technologií v kontextu udržitelného stavebnictví. Zkušenosti dobré praxe představí na v programu zástupci a zástupkyně společností Wienerberger CZ, HOCHTIEF CZ, SKANSKA CZ.

V programu letošního Fóra UP!2024 také vystoupí: 

 • Anne Glumm – vedoucí oddělení ekonomiky, klimatu a věd, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR
 • Lisa Catherin Liedtke – Vice President, Group ESG Strategy, Deutsche Börse Group
 • Kristýna Vobecká – ESG Manager – Wienerberger s.r.o.
 • David Kuchařík – Project Support Director Skanska Central Europe
 • Jan Valentin – Sustainability manager; HOCHTIEF CZ
 • Jana Bártová – Public & Regulatory Affairs Manager CZ, Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.
 • Petr Novotný – vedoucí oddělení konzultací – Institut cirkulární ekonomiky
 • Kryštof Kruliš – předseda správní rady, Spotřebitelské fórum
 • a další domácí a také zahraniční hosté

Podrobný program najdete  ZDE

Registrujte se ZDE

Inovace pro udržitelnost – Fórum UP!2024 je mezinárodním eventem; bude simultánně tlumočen do češtiny a angličtiny, účast je prezenční. Do všech částí programu jsme pozvali zahraniční a domácí experty, expertky ve svých profesích a oborech.

Kdy a kde se Fórum UP! 2024 koná?

 • 16. 4. 2024 v době od 9:00 do 12:30. Hostitelem letošního Fóra UP! 2024 je společnost Deutsche Börse Group.
 • Místo konání: Deutsche Börse | Sokolovská 662 (Budova E), Praha 8

Pro bližší informace piště nebo volejte: Pavel Štern: stern@byznysprospolecnost.cz, tel.: +420 607 919 028

Partneři UP! 2024

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts