MOL Česká republika aktivně propaguje zodpovědnost

 

Společnost MOL Česká republika se stala novým členem platformy Byznys pro společnost. Mezinárodní skupina provozuje v České republice 315 čerpacích stanic a mezinárodně patří v regionu CEE k aktivním propagátorům CSR a udržitelného podnikání.

Významným prvkem našeho přístupu k CSR aktivitám je fakt, že nechceme jen rozdávat peníze. Klíčovým kritériem pro adresnou podporu je občanská angažovanost obdarovaných subjektů,“ říká Tomáš Pavlík, CSR, MOL Česká republika.

Vedle programů v oblasti environmentální ochrany podporuje společnost MOL také vzdělávání mladých talentů v oblasti rozvoje podnikání i mnoho dalších aktivit. V rámci rozvoje komunity realizuje například program Zelené oázy, který má za cíl navracet vodu a zeleň do měst prostřednictvím dobrovolnictví a místních spolků.

Tento projekt jsme spustili spolu s Nadací Partnerství v loňském roce. Jedná se o již etablovanou skupinovou záležitost, která je zaměřená na ochranu a obnovu životního prostředí a ekologicky hodnotných oblastí a která se snaží aktivně zapojovat lokální komunity. Pro zajímavost, v rámci Skupiny MOL bylo přes Zelené oázy rozdáno již přes 10 milionů Eur,“ upřesňuje Tomáš Pavlík.

Samozřejmě nechceme v České republice zůstat jen u Zelených oáz. V ostatních zemích kde je Skupina MOL aktivní, existují i další prospěšné, dlouhotrvající projekty v oblasti udržitelnosti a úspory energií,“ uzavírá Tomáš Pavlík, který se chystá prostřednictvím svého členství v BPS sdílet nové trendy v CSR a také nabídnout vlastní praktické zkušenosti.

 

 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts