Češi, cirkulární ekonomika je budoucnost! Skandinávie ukazuje příklady dobré praxe

 

Na unikátní debatě se v sídle Zastoupení Evropské komise sešli velvyslanci čtyř skandinávských zemí, a spolu s dalšími hosty diskutovali o výhodách cirkulární ekonomiky. Dánové, Finové, Švédové i Norové jsou v této oblasti velkou inspirací – například Dánsko sdílí příklady řešení oběhového hospodářství prostřednictvím „State of Green“, což je neziskové partnerství veřejného a soukromého sektoru mezi dánskou vládou a třemi předními podnikatelskými sdruženími v zemi.

Na jejich webových stránkách lze najít praktické případy, které mimo jiné ilustrují, jak oběhové obchodní modely šetří výrobní náklady.

Navázali jsme spolupráci napříč vzdělávacími organizacemi, vládními úřady a byznysem. Například univerzita v Holbrooku spolupracuje s 25 lokálními společnostmi a řeší, jak pozitivně stimulovat odpovědné chování, tak aby na tom současně firmy mohly také vydělávat. Materiály či odpady, které jedna firma nepotřebuje, může využít pro svůj byznys firma jiná. Celkově se pak neprodukuje tolik odpadu a firmy také ušetří za nákup nových surovin,“ uvedl velvyslanec Dánska Søren Kelstrup.

Copenhill – dánská organizace, která sdílí knowhow a dobrou praxi v oblasti energetické efektivity, cirkulární ekonomiky, apod.
Copenhill – dánská organizace, která sdílí knowhow a dobrou praxi v oblasti energetické efektivity, cirkulární ekonomiky, apod.

Podívejte se na rozhovory se zástupci všech čtyř zemí.


Velvyslanec Dánska Søren Kelstrup o cirkulární ekonomice
Velvyslanec Švédska Fredrik Jörgensen o cirkulární ekonomice

Velvyslanec Norska Victor Conrad Rønneberg o cirkulární ekonomice
Obchodní rada velvyslanectví Finska v Česku Mika Lautanala o cirkulární ekonomice

Podívejte se na reportáž z akce

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts