Video reportáž: Velvyslanci skandinávských zemí diskutovali o cirkulární ekonomice

 

Podívejte se na reportáž z naší poslední akce v rámci programu Odpovědné a inovativní Česko. Zástupci čtyř skandinávských zemí se podělili o nejlepší příklady cirkulární ekonomiky svých zemí. Akce se konala v sídle Evropského zastoupení v Česku. Parterem byla společnost Heimstaden Czech.

Skandinávské země patří mezi nejudržitelnější v Evropě, v oblasti cirkulární ekonomiky jdou ostatním příkladem. Jejich vyslance jsme proto pozvali ke kulatému stolu a požádali je, aby promluvili o příkladech dobré praxe v jejich zemích a zároveň zhodnotili přístup Česka k oběhovému hospodářství. V druhém panelu pak svoji best practice sdíleli zástupci odpovědných firem.

„Cirkulární ekonomika je pro nás všechny stále důležitější, protože zdroje na světě jsou omezené. Ale pro Švédsko jako zemi je to také konkurenční výhoda. Pokud se švédské firmy dokážou zapojit a aktivně se podílet na transformaci společnosti, mohlo by to pro nás vytvořit i obchodní příležitosti,“ říká v reportáži velvyslanec Švédka v Česku Fredrik Jörgensen.

Další informace, záznam debaty i fotogalerie zde: https://diverzita.cz/cs/akce-detail/cirkularni-ekonomika-skandinavska-inspirace

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts