Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.

 

Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko vyrábí, prodává a distribuuje značkové nealkoholické nápoje společnosti The Coca-Cola Company. Jsme součástí skupiny Coca-Cola HBC, která patří mezi tři největší výrobce nápojů společnosti Coca‑Cola na světě. V České republice a na Slovensku zaměstnáváme přibližně 1000 lidí a spolupracujeme s více než 50 tisíci zákazníky.

Společenská odpovědnost je nedílnou součástí naší obchodní strategie a základních hodnot a vychází ze snahy o zajištění trvale udržitelného rozvoje a obohacování života místních komunit. Skupina Coca-Cola HBC se letos opět stala globálním lídrem v nápojovém průmyslu v žebříčku Dow Jones Sustainability Index a jako první firma na světě získala toto ocenění již čtyřikrát po sobě.

Do našich nápojů používáme vždy jen ingredience nejvyšší kvality a naše portfolio zahrnuje nápoje pro různé příležitosti a životní styly. V rámci spolupráce v evropské asociaci výrobců nealko nápojů UNESDA chceme do roku 2020 snížit množství cukru v našich nápojích o deset procent. Zároveň poskytujeme spotřebitelům podrobnější informace o složení našich výrobků a v příštím roce chceme představit nový systém barevného značení, které bude brát v úvahu velikost porcí. Spotřebitel si tak může snadno vybrat produkt, který nejlépe odpovídá jeho životnímu stylu. V našich reklamách necílíme na spotřebitele mladší dvanáct let a v rámci UNESDA jsme se rovněž rozhodli do konce roku 2018 přestat dodávat kalorické sycené nealkoholické nápoje do středních škol.

V oblasti ochrany životní prostředí směřujeme své úsilí do několika oblastí důležitých pro naše podnikání: ochrana vodních zdrojů, energie a klima, obaly a recyklace. Jsme jednou ze zakládajících firem systému Eko-kom, díky němuž mají dnes občané ČR tříděný odpad v průměru do 100 metrů od domu. V našem výrobním závodu v Praze-Kyjích se nám daří snižovat množství vody i energie použité pro výrobu jednoho litru nápoje, stejně jako množství produkovaných odpadů a také zvyšovat podíl recyklovaného odpadu, který přesahuje 90 procent. Některé naše obaly obsahují až 30 % recyklovaného PET.

Dlouhodobě se snažíme přispívat ke zlepšování kvality života v místních komunitách. Aktivně navazujeme partnerství s místními samosprávami, spolupracujeme s neziskovými organizacemi, pořádáme workshopy a exkurze pro studenty do našeho výrobního závodu a od roku 2000 také podporujeme dětské domovy v regionech, kde sídlí naše administrativní a distribuční centra. Pomoc dětem z dětských domovů rozvíjíme v několika projektech ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem.

Vstupem do platformy Byznys pro společnost chceme v naší společnosti dále rozvíjet principy udržitelnosti, ale i aktivně sdílet naše zkušenosti a výsledky a spolupracovat s ostatními firmami. Věříme, že naše členství v BPS nám přinese inspiraci pro další práci.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts