Energetici se svými rodinami vyjeli na pomoc ochráncům přírody

 

Program firemního dobrovolnictví Čas pro dobrou věc se ve Skupině ČEZ těší stále větší oblibě. Téměř čtyři tisíce energetiků už pomohly desítkám neziskových organizací ve všech koutech republiky. Letos mají dobrovolníci možnost přizvat k pomoci i své rodinné příslušníky. V sobotu 13. srpna vyjely hned čtyři rodiny zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany přiložit ruku k dílu do pobočky Českého svazu ochránců přírody Kněžice v Radoníně.

DSC_0716

Do Radonína tak v sobotu ráno dorazilo celkem 16 dobrovolníků. Zaměstnanci s sebou vzali své partnery, ale také děti, a společnými silami od rána pomáhali Českému svazu ochránců přírody. „Chtěli jsme propojit příjemné s užitečným, a to hned v několika rovinách. Díky dobrovolnickému rodinnému dni jsme strávili celý den po boku svých nejbližších a zároveň jsme mohli pomoci přírodě a našemu okolí. Byl to pro nás vlastně takový rodinný výlet na čerstvý vzduch, který se moc líbil i našim dětem, pro něž si ochránci připravili i spoustu zábavy a zajímavostí. Společně se těšíme, až své rodinné síly spojíme pro dobrou věc zase příště,“ uvedl Miloš Kejnovský ze Skupiny ČEZ, který do Radonína vyrazil hned se čtyřmi dalšími rodinnými příslušníky.

DSC_0703

Členy ZO Českého svazu ochránců přírody Kněžice spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a životního prostředí. Pro čtyři dobrovolnické rodiny si v sobotu nachystali zajímavý program. „Po příjezdu do Radonína jsme pomocníky nejdříve provedli po farmě, abychom je co nejlépe seznámili s naší činností. Zejména dospělé pak čekaly různé manuální práce – pomohli nám s opravou ohradníků, přípravou stájí na zimní období a podobně. Dětem jsme připravili samostatný program, zaměřený na jejich zábavu i vzdělání v oblasti ochrany přírody,“ sdělila Marta Vaverková ze ZO ČSOP Kněžice. Děti tak v sobotu kromě pomoci na farmě, kde se chovají ovečky, například poznávaly vzácné rostliny nebo se seznámily s prací ovčáckého psa i zpracováním vlny.

DSC_0786

Rodinný den dobrovolnictví může využít každý zaměstnanec Skupiny ČEZ v rámci programu Čas pro dobrou věc, který funguje již devátým rokem. Jeho prostřednictvím Skupina ČEZ daruje každému zájemci jeden den, kdy se může věnovat dobrovolné práci v libovolné neziskové organizaci. Na výběr má každý dobrovolník z několika druhů pomoci – hromadně organizovaných dobrovolnických dnů, individuálního výběru organizace, sdílení vlastních odborných znalostí nebo právě rodinných dnů, kdy dobrou věc podpoří po boku svých nejbližších. „Jsme rádi, že svůj Čas pro dobrou věc věnuje každým rokem stále více našich zaměstnanců, jejichž řady čítají už dobré čtyři tisíce. Další desítky naskakují díky rodinným dnům, které v sobě kromě pomoci a poznání skýtají i skvělou příležitost, jak dát dětem dobrý příklad aktivně a smysluplně stráveného volného času,“ řekla Michaela Žemličková ze Skupiny ČEZ.

 

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts