Firemní dobrovolníci odpracovali 5 600 hodin pro životní prostředí, školy i potřebné

 

Největší den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day – již podeváté v ČR

Pátek 17. května patřil tradiční dobrovolnické akci Give & Gain Day. Při této příležitosti na 700 zaměstnanců z 30 firem napříč obory šlo namísto do práce vypomoci neziskovým organizacím. Společně odpracovali přibližně 5 600 hodin, kterými pomohli rozvíjet aktivity a naplňovat cíle veřejně prospěšných organizací. Firmy prostřednictvím firemního dobrovolnického dne Give & Gain Day podporují Odpovědné Česko a naplňují principy celoevropské výzvy #odpovedne2030, za níž spolu s platformou CSR Europe stojí pořadatel akce Give & Gain Day, aliance BpS – Byznys pro společnost. Lidé z firem ale pomáhají v průběhu celého roku – s využitím portálu Zapojimse.cz se každoročně propojí okolo 7000 firemních dobrovolníků s neziskovkami, kterým jejich pomoc výrazně usnadní fungování.

Firemní dobrovolnictví se v posledních letech stává neodmyslitelnou součástí politiky odpovědných společností, kterým není lhostejné prostředí a lidé za branami jejich podniku. To, že pomoc neziskovým organizacím dává smysl, ukazuje den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day, který letos připadl na 17. května a probíhá již podeváté v řadě. Během uplynulých devíti let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo 6338 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali 50 604 hodin práce pro veřejně prospěšné instituce. „Do letošního ročníku Give & Gain Day se zapojilo přes 700 zaměstnanců, kteří společně pomáhali více jak 70 organizacím. Těší nás, že firemní dobrovolníci mají stále větší zájem pomáhat nejen manuálně, ale přímou pomocí klientům různých zdravotnických zařízení a organizací,“ uvádí Pavel Kučera, koordinátor firemního dobrovolnictví z Byznysu pro společnost.

Svoji účast na Give & Gain Day firmy potvrzovaly prostřednictvím portálu Zapojimse.cz, na němž si mohly vybírat z poptávek dobrovolnické pomoci od desítek neziskových a veřejně prospěšných organizací z celé České republiky. Největší zájem byl mezi firmami a zaměstnanci tradičně o pomoc v Praze, na dalších místech se umístily kraje Středočeský a Královehradecký.

Pro mnohé společnosti je den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day pravidelně akcí, díky níž dále rozvíjejí svůj přístup ke společenské odpovědnosti. „Této akce se účastníme již počtvrté. V minulých letech jsme pomáhali, kde se dalo – myli jsme okna, pleli záhony, upravovali zahrady, čistili okolí vodních toků atd. Dobrovolnický den nás vždy vytrhne z každodenní pracovní rutiny a zároveň nám poskytne možnost nahlédnout do chodu jiných organizací. Okolo nás je mnoho lidí, kteří dělají záslužné věci, a i my chceme pomáhat a inspirovat k tomu ostatní. Vnímáme to také jako velkou příležitost zažít něco nového. Za ta léta, co se do G&G Day zapojujeme a navštěvujeme nejrůznější organizace, cítíme čím dál větší potřebu podporovat lidi kolem nás. I drobná práce je totiž pro mnohé velkou pomocí. Slůvko „Děkuji“, které v organizacích slýcháme, má pro nás mnohem hlubší význam, než si dokážete přestavit,“ říká Václava Svobodová, specialistka interní a externí komunikace Rossmann.

Například v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích dobrovolníci mohli pomáhat s revizí, katalogizací a s aktualizací knižního fondu v tamní knihovně.

Mezi českými firmami je o Give & Gain Day každým rokem vyšší zájem. Letošního ročníku Give & Gain Day se účastní přes 30 firem. Patří mezi ně společnosti Alliance Healthcare s.r.o, Antalis s.r.o., Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, Beiersdorf spol, s r.o., Cocoon s.r.o., COFIDIS s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Československá obchodní banka, a.s., E.ON Česká republika, s. r. o., GSK, spol. s r.o., Hertz Autopůjčovna s.r.o, Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Future Recruitment s.r.o.., IVECO Czech Republic a.s., Johnson & Johnson, s.r.o., JNJ Global Business Services s.r.o., Markant Česko s.r.o., MONETA Money Bank, a.s., Novartis,s.r.o., Plzeňský Prazdroj,a.s., Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., Procter & Gamble – Rakona, s.r.o., Rossmann, spol. s r.o., ČEZ,a.s.,  Sodexo Pass Česká republika a.s., a Tchibo Praha, spol. s r.o.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts