Know how 2012

 

V roce 2012 proběhla řada setkání se seniory, která se od dubna pravidelně uskutečňovala přímo v prostorách firem zapojených do sítě pro odbornou pomoc Know-how pro lepší svět. Každá z firem se ujala tématu, které je blízké předmětu jejich podnikání a zároveň přínosné seniorům. Během dvouhodinového setkání se tak firemní odborníci na danou problematiku snažili předat seniorům základní informace a odpovídat na jejich nejčastější dotazy.

Na prvním setkání v sídle firmy Santé Network byli senioři proškoleni v základech první pomoci. Dozvěděli se nejen zásady resuscitace, ale například i to, jak přivolat pomoc nebo jak komunikovat se záchranáři. Došlo i na celou řadu dotazů ohledně zdravotního stavu a životního stylu seniorů.

Společnost IBM Česká republika už po několikáté proškolila seniory v počítačových dovednostech. Senioři si tak mohli osvojit základní práci se soubory nebo práci s internetem a zjistit, jaké stránky jim mohou usnadnit život. Firma IBM Česká republika je v oblasti školení seniorů velmi aktivní a stála také u zrodu celého konceptu.

Další blok se věnoval lékům a jejich výrobě, nejmodernější léčbě a řadě otázek s tím spojených. Tématu se ujala společnost GlaxoSmithKline.

Následovalo téma „Zpříjemněte si život s kávou“, představené firmou Tchibo Praha. Účastníci se dozvěděli zajímavosti o výrobě a přípravě chutné kávy a ochutnali také řadu kávových specialit.

Skupina ČEZ zprostředkovala seniorům rady a tipy pro příjemné a úsporné bydlení, kdy se senioři mohli dozvědět více například o úsporných spotřebičích nebo jak ušetřit osvětlením a při vaření.

Poslední setkání pod vedením společnosti KPMG Čeká republika se věnovalo financím a to konkrétně dluhům, nevýhodným půjčkám a akcím, které obklopují život seniorů.

Za spolupráci velmi děkujeme organizacím RemediumElpida, které nám poskytly cenné rady k nastavení programu a také všechny akce komunikovaly směrem k seniorům.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts