Národní potravinová sbírka

 

Národní potravinová sbírka je společným projektem platformy Byznys pro společnost »,Armády spásy » a spolupracující České federace potravinových bank ».

O co nám jde? 

Snažíme se rozvinout diskuzi a hledat řešení letitého problému, kdy na jedné straně část občanů trpí nedostatkem jídla, a druhá skupina jím plýtvá. Že to v Česku s hladem není tak zlé? Podle kvalifikovaných odhadů žije v zemi na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí!

Kdo s námi pomáhá?

Pomáhat by nešlo bez spolehlivých, věrných partnerů, jimiž u sbírky jsou přední prodejci potravin v České republice. Společnosti TESCO, Penny, Kaufland, Ahold, Globus a síť drogerie a kosmetiky – společnost dm.

Národní sbírka potravin se pravidelně koná v listopadu.

V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

Ke komu a jak potraviny putují?

Vybrané potraviny poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

Cesta potravin vede z Vašeho nákupního košíku k dobrovolníkům, které najdete přímo v obchodech za pokladnami. Ti od Vás převezmou potraviny, které se rozhodnete darovat, shromáždí je a večer jsou darované potraviny převezeny jedním z partnerů do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným.

Důležité je, že cesta potravin je přímá a krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáháte ve svém okolí.

Podívejte se na seznam nejvhodnějších potravin ».

více informací o projektu na webu potravinypomahaji.cz

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts