Prší a je nevlídno? Dobrovolníky z ČPP to neodradilo, pomáhali dětem z Počernic

 

V Dětském domově v Dolních Počernicích mají uklizenou zahradu i sklep, dokonce se i malovalo a třídilo darované oblečení. Na svědomí to mají firemní dobrovolníci z České podnikatelské pojišťovny, kteří v Domově strávili celý den prospěšnou prací. A na závěr dne připravili pro děti a zaměstnance domova překvapení v podobě vystoupení skupiny Chinaski.

Jsem ráda, když děláme něco prospěšného a někoho naší pomocí potěšíme,“ prozradila v krátkém rozhovoru manažerka CSR v ČPP Renata Hucková.

Firmy se mohou dobrovolnických programů účastnit prostřednictvím portálu Zapojím se. Pomáhají místním komunitám a neziskovým organizacím s věcmi a činnostmi, na které mnohdy sami nestačí.

Proč si ČPP vybrala zrovna Dětský domov Dolních Počernicích?

Naši dobrovolníci z řad manažerů svojí prací podpoří každý rok jiný typ organizace. Loni jsme pomáhali v Centru Paraple tělesně hendikepovaným, a letos jsme zase chtěli pracovat pro děti.

Co konkrétně jste dělali? 

Dělali jsme vše, co bylo potřeba. Někdo čistil zahradu od spadaného listí, někdo vyklízel sklep a stěhoval nábytek, jedna parta bílila kuchyňku a malovala futra a dveře, další skupinka třídila darované oblečení a hračky.

Co dobrovolnictví přináší Vám osobně? Jaký jste z toho měla pocit? Ptala se Vás na to rodina nebo jste si o tom doma povídali? Jak vnímá vaše okolí, že pomáháte potřebným? 

Každoročně se takových akcí účastním a mám z toho vždy velice dobrý pocit. Mentálně si odpočinu, vidím, že děláme něco prospěšného, cítím štěstí, když má někdo z naší pomoci radost. V okruhu mé rodiny a přátel je mnoho těch, kteří také pomáhají, myslím, že už to dnes tak nějak patří k běžné praxi. Prostě, když můžu pomoct tak pomáhám, a je jedno jestli jde o finanční příspěvek, materiální pomoc nebo přímo o osobní účast.

Co dobrovolnictví přináší firmě? Není to pro zaměstnance jen povinná brigáda? Jaké máte ohlasy od kolegů?

Pro naše zaměstnance je to jedna z nevyhledávanějších CSR aktivit. A rozhodně se nedá mluvit o nějaké povinnosti. Všichni to děláme rádi. Od zaměstnavatele máme k dispozici dva dny na dobrovolničení, což dokazuje, jak je ve firmě tato aktivita brána vážně.

Znáte nějaké příběhy nebo zkušenosti zaměstnanců, kteří získali z firemního dobrovolnictví nové dovednosti nebo je to nějak jinak ovlivnilo?

Jeden příběh bych měla, a to z dobrovolnického dne, který jsme strávili v Domově pro seniory. Babičky jsme vzali do parku, povídali si, sdíleli příběhy, zkrátka dělali jim společnost. A jedna paní se spřátelila s naší kolegyní a od té doby jsou spolu v kontaktu.

FOTOGALERIE

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts