Sbírka „Plníme přání seniorům“ je téměř u konce. Podívejte se na nejhezčí splněná přání

 
Výstava Vzpomínky života, Domov pro seniory Krnov

Výstava Vzpomínky života, Domov pro seniory Krnov

Již za tři týdny končí sbírka čtvrtého ročníku iniciativy Plníme přání seniorům, projektu, který si klade za cíl podpořit seniory v aktivním trávení volného času, jejich zájmech a koníčcích.  Většinu přání seniorských klubů a zařízení, pečující o seniory z celé republiky, se již podařilo splnit, některá však na své splnění teprve čekají. Pomoci může kdokoliv. Společnost Sodexo Benefity, jako organizátor sbírky, každý příspěvek z řad veřejnosti zdvojnásobí.

V relativně úzkém okruhu přátel tráví lidé v domovech a jiných zařízeních pro seniory nejvíce svého času. Společnost Sodexo Benefity letos už počtvrté v řadě uspořádala veřejnou sbírku, v rámci které může široká veřejnost pomoci splnit jejich konkrétní přání týkající se jejich zájmů a aktivního trávení volného času. Sbírka Plníme přáním seniorům trvá od 15. dubna a končí 30. června. Přispět lze prostřednictvím webových stránek projektu www.plnime-prani-seniorum.cz a Sodexo, jako organizátor sbírky, každou vloženou korunu zdvojnásobí.

O tom, že senioři mají zájem svůj čas prožít aktivně, svědčí i nedávný průzkum. Pohybovým aktivitám se snaží věnovat 47 % seniorů, kultura zajímá 19 % z nich a 18 % se rádo vzdělává. Více než polovina oslovených seniorů se věnuje volnočasovým aktivitám alespoň jednou týdně. „Sbírka pomáhá těm, kteří chtějí prožít své stáří aktivně a rozšířit okruh činností a zájmů, jimž se mohou věnovat. Každé splněné přání navíc obohatí celý kolektiv lidí,“ říká Tomáš Kopřiva ze společnosti Sodexo Benefity.

Slepice do psí boudy nepatří

Z letošních třiceti přání už byla splněna více než polovina. Senioři z domova Na zámku v Lysé nad Labem si například přáli nový zahradní altán. Ten starý, který byl nejoblíbenějším místem venkovního posezení, jim totiž odnesla vichřice.

V krnovském domově pro seniory bude pro změnu díky sbírce uspořádána výstava Vzpomínky života, kde se senioři v rámci vzpomínkové terapie podělí o své životní zážitky s ostatními. Netradiční přání měl Domov Odry, kde seniorům radost přináší chov drobných zvířat včetně slepic. Přáli si proto pro ně nový kurník místo nevhodné psí boudy. Mezi dalšími splněnými přání jsou třeba zahradní krb s udírnou, materiály na vyšívání nebo příspěvek na počítačové kurzy Univerzity třetího věku.

Několik přání ale stále zůstává nesplněných. Jejich přehled, včetně částky, kterou je potřeba získat, najdete na www.plnime-prani-seniorum.cz. Přispět až do konce června můžete například třeba na nové hřiště na pétanque, venkovní tělocvičnu, interaktivní tabuli či taneční terapii. A řadu dalších.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts