VIDEOPOZVÁNKA: Budeme v Česku zálohovat lahve a plechovky?

 

Ministerstvo životního prostředí připravilo nový návrh zákona systému záloh na PET lahve a plechovky – představuje velice významnou a komplexní inovaci v oblasti oběhového hospodářství v České republice. 28. února proběhne na toto téma v Malostranské běsedě v Praze debata s odborníky na danou problematiku.

Byznys pro společnost se tématu cirkulární ekonomiky včetbně zálohování lahví věnoval už na jednom z loňských kulatých stolů. Podívějte se na videopozvánku, v níž o cirkularitě hovoří velvyslanec Dánska v Česku Søren Kelstrup a velvyslanec Švédska v Česku Fredrik Jörgensen .

Velvyslanec Dánska Søren Kelstrup a velvyslanec Švédska Fredrik Jörgensen hovoří o cirkulární ekonomice a zálohování lahví.

V Dánsku máme zálohovací systém na lahve, od roku 2002 i plastových. Je to systém, který se stále vyvíjí. O opětovném využití materiálu se v severských zemích diskutuje už dlouho. V loňském roce vyhodil každý Dán každý týden osm kilo odpadu – jsme jednou ze zemí na světě, které mají více odpadu na osobu. Dánská vláda si je toho dobře vědoma – v opětovném využívání zdrojů prostě musíme být lepší,“ uvedl dánský velvyslanec Søren Kelstrup.

Vše o akci Cirkulární ekonomika aneb jak cirkulovat lahve a plechovky 28. února 2024 najdete zde: https://diverzita.cz/cs/akce-detail/cirkularni-ekonomika-aneb-jak-cirkulovat-lahve-a-plechovky

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts