Přijďte diskutovat s exkluzivními hosty o tom, jak cirkulovat lahve a plechovky“

 

„V současném systému třídění končí více než polovina PET lahví a tři čtvrtiny plechovek na skládkách či ve spalovnách,“ uvádí se v doprovodných komentářích k novele zákona o obalech, kterou by se v Česku měl zavést zálohový systém na vybrané jednorázové nápojové obaly – PET lahve a plechovky. „Zálohový systém zajistí až 90% návratnost PET lahví a plechovek, ze kterých budou opět vyrobeny nové nápojové obaly, a přitom nebude potřebovat vyžadovat žádné finance z veřejných zdrojů. Návrh předpokládá spuštění celého systému začátkem roku 2026.“

Byznys pro společnost Vás zve na další unikátní akci o potenciálu a příležitostech cirkulární ekonomiky v rámci programu „Odpovědné a inovativní Česko“. Navazujeme na úspěšné loňské debatní setkání věnované Cirkulární ekonomice a skandinávské inspiraci (https://byznysprospolecnost.cz/video-reportaz-velvyslanci-skandinavskych-zemi-diskutovali-o-cirkularni-ekonomice/ ) a stejně tak na Fórum udržitelného podnikání UP!2023 (https://byznysprospolecnost.cz/v-inovacich-vedou-odpovedne-firmy-up-2023-udrzitelnost-v-partnerstvi/), které bylo zaměřené na „inovativní partnerské projekty“ mezi odpovědnými firmami, které pomáhají snižovat uhlíkovou stopu zejména na úrovni dodavatelských řetězců s podtitulem: „Udržitelnost v partnerství“.

Díky intenzivní spolupráci a podpoře v tématech oběhového hospodářství právě se skandinávskými ambasádami, stejně tak díky velkému zájmu odpovědných firem o „inovace pro udržitelnost“. Což se mimo jiné výrazně projevilo i na výsledcích prestižních ocenění TOP Odpovědná firma 2023, jsme pro Vás tentokrát přichystali velmi aktuální a důležité téma cirkulární ekonomiky o připravovaném novém systému pro zálohování PET lahví a plechovek.

Nenechte si proto ujít kulatý stůl, který k tomu pořádáme za účasti zahraničních i domácích hostů.

V programu již potvrdili účast:

  • H. E. Søren Kelstrup – velvyslanec Dánského Království v ČR
  • H.E. Fredrik Jörgensen – velvyslanec Švédského království v ČR
  • Gintaras Varnas – generální ředitel Užstato sistemos administratorius (litevský operátor zálohového systému)
  • Stein Rømmerud – Vice President Public Affairs – NorgesGruppen Retail Group
  • David Surý – vrchní ředitel sekce ochrany životního prostředí – Ministerstvo životního prostředí ČR
  • Kristýna Havligerová – manažerka pro komunikaci a vnější vztahy – Iniciativa pro zálohování
  • Radek Mádr – Managing Director at Ball Beverage Packaging Czech Republic s.r.o.
  • Jana Komrsková – náměstkyně Primátora MHMP pro životní prostředí a klimatický plán
  • Ivan Tučník – manažer pro udržitelný rozvoj, Plzeňský Prazdroj, a.s.

Program kulatého stolu tvoří dvě hlavní části, zahraniční zkušenost dobré praxe, reprezentovanou zejména skandinávskými zeměmi a domácí zkušenost a inovativní potenciál předloženého návrhu zákona reprezentovaný Ministerstvem životního prostředí a dalšími experty s relevantními zkušenostmi v kontextu cirkulární ekonomiky.

Podrobný program včetně časů najdete zde: https://diverzita.cz/cs/akce-detail/cirkularni-ekonomika-aneb-jak-cirkulovat-lahve-a-plechovky

Kde: Malostranská beseda
Kdy: 28. 2. 2024 v čase od 9 do 12.00 hodin
Forma: Prezenční, jednacími jazyky budou angličtina a čeština, tlumočení bude zajištěno
Přihlašovat se můžete na: info@byznysprospolecnost.cz
Kontakt: stern@byznysprospolecnost.cz; Tel.: +420 607 919 028

Těšíme se s Vámi na setkání s Vámi u dalšího aktuálního tématu udržitelného a odpovědného byznysu.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts