Zachránili jsme 573 kartonů mraženého pečiva!

 

20160421_104111Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank se nám podařilo najít smysluplné využití tří nákladních aut, po okraj zaplněných kvalitním a nepoužitým pečivem.

Společnosti Breadway oslovila Byznys pro společnost s žádostí pomoci darovat 26 tisíc kusů mraženého pečiva plněného šunkou, žampióny, sýrem nebo olivami. Bylo jasné, že potravinové banky jsou jediné organizace, které mohou přijmout takové množství potravin za předpokladu splnění přísných teplotních pravidel při přepravě, uskladnění i vyskladnění.
Z důvodu velkého počtu pečiva i časové rezervy potřebné pro kompletní vyprázdnění mrazicího boxu v Potravinové bance, byl závoz rozdělen do dvou částí.
O produkty byl okamžitě velký zájem. Více než pět palet sendvičů si nakonec odvezlo 12 neziskových organizací. Martin Fabrice Plichta, ředitel České federace potravinových bank, ocenil tento dobročinný krok slovy: „Je to velice hodnotný dar, který uvítá řada našich odběratelů. O takové produkty je vždy velký zájem, pouze se rozmrazí a následně ohřejí. Nicméně je zapotřebí, aby byly dodrženy náročné požadavky na teplotu.“

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts