Give & Gain Day 2016 očima účastníků

 

Na úspěchu Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain se letos podílelo rekordních 1200 zaměstnanců ze 40 společností, samospráv a univerzit. V pátek 13. 5. 2016 podpořili po celé České republice na 120 komunitních projektů. Nejvěrnější dobrovolníky jsme ocenili unikátním titulem Give & Gain Hero, tedy hrdinové, pro které je pomoc druhým součástí běžného pracovního života. Inspirujte se jejich motivací, zážitky a postřehy z akcí.

Dobrovolnice ze společnosti Zenova

Dobrovolnice ze společnosti Zenova

V Dětském centru na Praze 4 pomáhali top manažeři firem Zenova a Sephora. „V Dětském centru při FTN jsou umístěny děti, které byly týrané, opuštěné nebo s vážným hendikepem. Tyto děti to v životě neměly lehké, a tak jim rádi zpříjemníme aspoň prostředí, ve kterém nyní žijí,“ prozradila asistentka generálního ředitele Sephora Veronika Jansová. Firma Zenova podpořila klienty centra kromě dobrovolnictví také materiální pomocí. „V centru v Krči se kromě aktivního zapojení při práci snažíme vypomoct i s poskytnutím kvalitních hygienických potřeb, které máme jako firma zabývající se úklidovým servisem k dispozici,“ uvedla manažerka rozvoje Karolina Kuhn Kučerová. Firma Zenova poskytla kromě dobrovolníků také čistící stroje, kterými upravila veřejný prostor na Pankráci a Budějovické ulici na Praze 4. Více informací prosím čtěte zde.

Dobrovolníci ze společnosti Personal Connect

Dobrovolníci ze společnosti Personal Connect

Přispět odborným dobrovolnictvím k lepšímu uplatnění lidí s postižením na otevřeném trhu práce se podařilo manažerům firmy Personal Connect. „Dozvěděli jsme se množství užitečných informací a získali jiný pohled na věci, které běžně děláme,“ zhodnotila přínosy setkání koordinátorka z organizace FOSA Lucie Sommerová. Personal Connect považuje expertní pomoc za nedílnou součást společensky odpovědného podnikání. „Obě strany si uvědomily, že občas žijeme v provozní slepotě a pohled z venku je přínosný. Zkušenosti z business světa jsou přenositelné do sociální sféry a obráceně. Užší spolupráce může oba sektory výrazně obohatit. A ještě si u toho užijete hodně legrace,“ ocenila akci jednatelka firmy Alexandra Lemerová.

Anička Šindelková a Marie Tojflová ze společnosti Plzeňský Prazdroj, Nemocnice Milosrdných sester

Anička Šindelková a Marie Tojflová ze společnosti Plzeňský Prazdroj, Nemocnice Milosrdných sester

Na akci v Nemocnici Milosrdných sester se sešli kolegové z týmu Corporate Affairs Plzeňského Prazdroje. Mnozí z nich se pyšnili plackou Give & Gain Hero za opakovanou účast. „Ráda bych poděkovala za perfektní organizaci dalšího dobrovolnického dne. Skvěle jsme si to užili, mám opravdu velmi pozitivní zpětnou vazbu od kolegů, kteří s námi šli poprvé,“ chválí akci CSR manažerka Anna Šindelková.

„To nám pomůže budovat větší povědomí také u dalších zaměstnanců, kteří se zapojením do dobrovolnictví dosud váhají. Moc se těším na další spolupráci v rámci našeho nového celoročního programu a děkuju za nápady, spolehlivost a profesionalitu,“ dodává.

 

 

Dobrovolníci z firmy Tchibo Praha

Dobrovolníci z firmy Tchibo Praha

Dlouhodobé dobrovolnické pomoci se na Give & Gain věnuje i nejvyšší vedení společnosti Tchibo Praha. „Jsem ráda, že můžu pomoci. Když se firmy chovají odpovědně a ohleduplně, tak se tak chovají i jejich zaměstnanci,“ řekla nám HR ředitelka Martina Ježková, oceněná jako Give & Gain Hero. „Pomáhat komunitě, ve které působíme, je pro nás už tradice. Jsme rádi, že vidíme, jak se veřejně prospěšné organizace rozvíjí i díky naší pomoci,“ doplnila.

Mezinárodní dobrovolnický den Give & Gain (Daruji a Získám) každoročně pořádá platforma odpovědných firem Byznys pro společnost jako národní partner britské CSR platformy BITC, která je jeho iniciátorem na globální úrovni.

Více na www.zapojimse.cz

Zapojené společnosti a instituce:

AEGON, AGROFERT, Alliance Healthcare, ALLIANZ,Antalis, Cofidis,Commerzbank AG, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB, ČSOB Leasing, E.ON, FNZ (Czechia), GSK, Hafele Czech & Slovakia, HOCHTIEF, IBM Česká republika, Johnson & Johnson, Kooperativa pojišťovna, KPMG Česká republika, MČ Praha 4, MČ Praha 8, Merck,Novartis, Personal Connect, Plzeňský Prazdroj, Procter & Gamble, Raben Logistics Czech, Renomia, Rossmann, Sephora SA, Siemens Česká republika, Skupina ČEZ, Skupina Generali, Sodexo, Stäubli Systems, Tchibo Praha, Univerzita Palackého Olomouc, Veolia, Zenova

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts